Dwóch przestępców zdecydowało, że bez problemu mogą ukraść owczarka właścicielowi. Ale okazało się to błędem z ich strony.

Pod koniec stycznia ofiarą ataku padł 19-letni Toby Carrier z Hampshire w Anglii. Podczas wieczornego spaceru ze zwierzakiem – owczarkiem belgijskim o imeniu Nellie - do chłopaka podeszło dwóch mężczyzn. Jeden z nich schylił się do psa, a drugi zaczął pytać o rasę. Przestępcy mieli ukrytą część twarzy i obaj mówili z akcentem. Kiedy Toby odmówił komunikacji z nimi, jeden z napastników nagle chwycił smycz i próbował wyrwać ją z rąk Brytyjczyka.

foto: google

W tym momencie przestępcy nie wiedzieli jeszcze, z kim mają do czynienia. Nellie - doświadczony pies tropiący z profesjonalnym wyszkoleniem – sunia natychmiast zareagowała na to, co się dzieje, głośnym szczekaniem, po czym rzuciła się na nieznajomych. Chwyciła jednego z mężczyzn i zaczęła z nim walczyć. Gdy tylko napastnicy zdali sobie sprawę, jak silny jest pies, puścili go i zaczęli uciekać.

foto: google

Według Toby'ego był to pierwszy raz, kiedy widział Nellie w takim stanie. Zwykle sunia jest cicha i przyjazna. Ale najwyraźniej w pewnym momencie Nellie poczuła zagrożenie ze strony nieznajomych i przyjęła pozycję obronną. Dzięki jej odwadze i determinacji ani ona, ani jej właściciel nie zostali skrzywdzeni.

Owczarek belgijski lub Malinois to atletyczna rasa, która dobrze nadaje się do służby wojskowej lub policyjnej. Psy są niezwykle inteligentne, pewne siebie i wierne właścicielowi do ostatniego tchu.

Nellie nigdy nie służyła w wojsku, ale przeszła profesjonalne szkolenie w Denmead Drone Search and Rescue (DDSAR). Jest to grupa inicjatywna, która zapewnia drony, psy tropiące i wolontariuszy, którzy pomagają znaleźć zaginionych ludzi. DDSAR samodzielnie wyszukuje również zwierzęta domowe, głównie psy.

foto: google

Po krótkim namyśle Toby zdecydował się zgłosić incydent Departamentowi Policji Hampshire. Z okazji ataku na psa i jego właściciela wszczęto śledztwo. Śledczy nie są pewni, czy przestępcy ponownie zaatakują psa dużej rasy, ale szczenięta i psy średniej wielkości mogą być w niebezpieczeństwie.

Główne zdjęcie: google.com