Oxford Urban Dictionary podaje następującą definicję: „Sapioseksualista to osoba, która wybiera swoich partnerów na podstawie ich intelektu, uważając zaawansowaną inteligencję za cechę najbardziej atrakcyjną seksualnie”. I rzeczywiście wielu osób w preferencjach seksualnych jako pozycję numer jeden uznaje intelekt, a nie wygląd zewnętrzny! Sapioseksualism szczególnie zauważalny jest u osób spod tych pięciu znaków Zodiaku.

Panna

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Panny preferują osób, która mają atrakcyjny wygląd zewnętrzny. Lecz tak naprawdę cenią obecność osób o zaawansowanej inteligencji. Aby zbudować długotrwałe relacje z przedstawicielami tego znaku Zodiaku, musisz być osobą gruntownie i wszechstronnie wykształconą. Panny uwielbiają uczyć się czegoś nowego, nigdy nie zaniedbują okazji do samodoskonalenia, więc zachwycają się tylko tymi osobami, którzy służą jako inspiracja do stałego ulepszania. Panny potrzebują partnera, który ich motywuje do działania, a nie tylko ładnie się uśmiecha.

Bliźnięta

Mężczyźni spod tego znaku Zodiaku mogą się zachwycać ładnym wyglądem, natomiast kobiety Bliźnięta najczęściej zwracają uwagę na poziom inteligencji potencjalnego partnera. Bliźnięta uwielbiają rozmawiać... o wszystkim! Mogą godzinami dyskutować o nowej fryzurze sąsiadki z trzeciego piętra, a potem całymi dniami odgadywać tajemnice świata. Natomiast partner osoby spod tego znaku Zodiaku powinien nie tylko umieć prowadzić rozmowę na odpowiednim poziomie, ale próbować też znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, które niejeden raz wybrzmiewają z ust dociekliwych Bliźniąt.

Koziorożec

Koziorożce wybierają swoich partnerów na podstawie ich intelektu, a nie zaś cech fizycznych oraz wyglądu. I to jest fakt! Racjonalność i logika to filary, na których opiera się istnienie osób spod tego znaku Zodiaku. Więc po prostu nie potrafią „wyłączyć mózg” i zakochać się w osobie, która wygląda ładnie.

Wodnik

Wodniki uczą się przez całe życie, nieustannie poszukują wiedzy, dlatego wśród przedstawicieli tego znaku Zodiaku jest tak wielu geniuszy. Warto wspomnieć chociażby Galileusza, Karola Darwina, Dmitrija Mendelejewa czy Lewisa Carrolla.

Ponieważ osoby spod tego znaku Zodiaku są bardzo inteligentne, im łatwiej związać się z kimś na tym samym poziomie intelektualnym. W przeciwnym razie Wodnik woli znaleźć sobie kogoś lepszego, kto dorównuje mu pod względem intelektualnym.

Skorpion

Skorpiony często zwracają uwagę na zewnętrzny wizerunek partnera. To jest prawda. Ale jeśli myślą o zbudowaniu długotrwałego związku, a tym bardziej o małżeństwie, to nigdy nie wybiorą życiowego partnera, który jest atrakcyjny fizycznie, lecz pozostaje pustogłowy. W przypadku niskiego poziomu intelektualnego potencjalnego partnera, Skorpion będzie bardzo rozczarowany. Bowiem jest w stanie przywiązać się do osoby na długi czas tylko wtedy, gdy najpierw stworzy udany związek (nie tylko pod względem seksualnym, ale przede wszystkim psychologicznym). Dlatego osoby spod tego znaku Zodiaku szukają partnerów o wysokiej inteligencji emocjonalnej.

Główne zdjęcie: ellegirl.ru