Jeszcze wczoraj była zwykłą kotką domową, a dziś jest szefową wydziału policji w prefekturze Toyama. Mundur z markowymi guzikami, prawdziwą czapką, tytułem i pozycją, wszystko jest tak, jak powinno. I nie ma znaczenia, że ​​to tylko na jeden dzień, ale co za zaszczyt! Kotka Coco stała się sławna w całym kraju.

W zeszłym roku wydarzył się incydent, o którym mieszkańcy dowiedzieli się dzięki Coco. Właścicielka zwróciła uwagę na dziwne zachowanie swojego zwierzaka - Coco kręciła się obok rowu, próbując przyciągnąć uwagę ludzi. Jak się okazało, wpadł tam starszy mężczyzna, stracił przytomność i nikt tego nie zauważył. Z wyjątkiem Coco, która przyprowadziła do niego pomoc.

Ceremonia przyjęcia Coco na stanowisko szefa policji

foto: lemurov.net

Kotka cały dzień w nowym statusie spędziła nie bezczynnie, ale będąc w pracy - odwiedzała szkoły i prowadziła wykłady dla klas podstawowych na temat bezpieczeństwa na drogach i zachowań w trudnych sytuacjach. Coco była nawet współautorką odpowiedniej deklaracji i, zgodnie ze starą japońską tradycją, zostawiła osobistą pieczątkę. Mianowicie - odcisk łapy w kolorze czerwonym!

Pieczątka kotki

foto: lemurov.net

Jest przykładem dla wszystkich kotów i ludzi!

Główne zdjęcie: lemurov.net