Dzika przyroda żyje na zasadzie wojny wszystkich przeciwko wszystkim, określając, które ze zwierząt jest ważniejsze. Konkurencja między nimi zawsze będzie istnieć, ale jest też inna strona - przyjaźń. Zazwyczaj zwierzęta zaprzyjaźniają się ze swoim gatunkiem. Ale są też zupełnie niestandardowe przyjaźnie. Na przykład goryl i kot, jeleń i gęś, a także pies i wydra. Ostatnich właśnie przedstawia filmik poniżej.

foto: travelask.ru

Z natury wydra jest bardzo ostrożna i uważna. Ma wyostrzone zmysły, co pozwala jej być zawsze czujną. Ale pomimo całej swojej dokładności zwierzę jest aktywne i uwielbia się bawić. Ma dość wesołe usposobienie, widać też jej charyzmę. Latem wydry uwielbiają wygrzewać się na słońcu, zjeżdżać ze stromych brzegów do wody i lubią igraszki w wodzie, a zimą nie mają nic przeciwko zjeżdżaniu z górki. Podczas takiej rozrywki wydają zabawne, wyraźnie radosne dźwięki.

foto: travelask.ru

Z kolei, jak wiecie, psy od dawna zajmują miejsce obok ludzi. Ale co, jeśli raczej wydry niż ludzie staną się przyjaciółmi psów? Jest to również możliwe. Obejrzyj poniższy film, a zobaczysz, że szczeniak i wydra mogą być dobrymi przyjaciółmi. Nawiasem mówiąc, przypadek takiej niezwykłej przyjaźni został już zauważony wcześniej. W jednym z rezerwatów w Walii znaleziono głodną i wyczerpaną wydrę, którą przez przypadek wyrzucono na brzeg. Ratownicy natychmiast zabrali zwierzę do specjalistów, aby uratować, a następnie wprowadzić je do jego naturalnego środowiska.

foto: travelask.ru

Po nakarmieniu wydry zaczęła zachowywać się bardzo agresywnie. Doszło nawet do tego, że rzuciła się na personel parku. Po takich sztuczkach zespół rezerwatu postanowił przydzielić łobuzowi energicznego labradora. O dziwo, plan zadziałał, a wydra uspokoiła się. Okazało się, że zwierzęta swoją energię wyładowywały na siebie nawzajem, a nie na ludzi. Razem bawiły się, jadły, a nawet nauczyły się pływać. Wkrótce zaplanowano wypuścić wydrę na wolność i znaleźć godnego właściciela dla labradora. Ale jak będą bez siebie? W końcu są teraz prawdziwymi przyjaciółmi!

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: travelask.ru