W dobie Internetu jest mnóstwo źródeł pełnych faktów na temat niesamowitych korzyści różnych środków domowych. Wiele z nich wydaje się być dość wątpliwych. Jednocześnie oprócz nich istnieją również środki, których korzyści w życiu codziennym, kosmetologii, a nawet medycynie są naprawdę potwierdzone. Dziś chciałabym porozmawiać o używaniu zwykłego mydła.

Właściwości antybakteryjne i antyseptyczne szarego mydła sprawiają, że jest ono niezastąpione w życiu codziennym. Dziś opowiem o dość oczywistych, ale mało znanych sposobach wykorzystania tego naturalnego środka.

Jak używać szarego mydła

Ugryzienia i zadrapania

foto: sovkusom.ru

Dzięki powyższym właściwościom nałożenie niewielkiej ilości mydła do prania przyspiesza gojenie drobnych skaleczeń, ran i ukąszeń owadów, a także zmniejsza ryzyko infekcji.

Siniaki

foto: sovkusom.ru

Jesteś trochę posiniaczony i nie masz pod ręką specjalnych środków leczniczych, nie ma lodu do nałożenia na miejsce siniaka? Użyj mydła do prania. Pomoże złagodzić stany zapalne.

Podrażnienie

foto: sovkusom.ru

Dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym mydło pomaga uniknąć podrażnień po goleniu. Należy jednak pamiętać, że ze względu na zawartość alkaliów produkt ten również wysusza skórę. Dlatego przy jego stosowaniu nie można również zapomnieć o nawilżaniu.

Dezynfekcja

foto: sovkusom.ru

Mydło świetnie sprawdzi się również w dezynfekcji artykułów higieny osobistej. Aby dobrze wyczyścić gąbkę, grzebień lub szczoteczkę do zębów, po prostu namydl je wieczorem i spłucz dokładnie wodą następnego dnia rano.

Trądzik

W przypadku wysypki stosuje się również roztwór mydła do prania. Ale w takich przypadkach po zabiegu konieczne jest również odpowiednie nawilżenie skóry, aby jej nie wysuszyć i nie powodować łuszczenia.

Oparzenia

foto: sovkusom.ru

Naturalne 72% mydło do prania przyda się również w przypadku niewielkiego oparzenia (gdy nie powstają pęcherzy). Ale zanim użyjesz zwilżonej kostki mydła na poparzonej skórze, spłucz ranę zimną wodą.

Używając mydła do prania na skórze, należy pamiętać, że skład produktu może się różnić w zależności od producenta. Wybierając mydło jako środek zaradczy, zaleca się unikanie produktów zawierających barwniki, olejki eteryczne, substytuty tłuszczu i kalafonię. Wybierz także mydło, które ma najwyższy procent kwasów tłuszczowych.

Główne zdjęcie: sovkusom.ru