Sezon ulubionych truskawek jest w pełni. Świeże jagody świetnie nadają się do robienia deserów. Można je również zamrozić na zimę. Jeśli zdecydujesz poczęstować domowników słodkimi pysznościami, musisz wiedzieć, jak prawidłowo myć truskawki. Porozmawiamy o tym w naszym artykule.

Wydawałoby się, po co poświęcać tyle uwagi temu tematowi? Ale w rzeczywistości wszystko nie jest takie proste. Po pierwsze, na jagodzie znajdują się pyłki i bakterie. Po drugie, nie obejdzie się bez różnych organizmów chorobotwórczych. Ponadto truskawki kupione w sklepie nie są pozbawione pestycydów i innych chemikaliów. Dlatego konieczne jest prawidłowe mycie truskawek.

Jak prawidłowo myć truskawki

Metoda numer 1

foto: sovkusom.ru

Ta metoda jest najprostsza. Przede wszystkim musisz przygotować roztwór sody. Na 1 litr wody potrzebujesz 10 g sody oczyszczonej. Umieść truskawki w powstałym płynie na 10 minut. Następnie wyrzuć do durszlaka i opłucz jagody.

Metoda numer 2

Najpierw obficie opłucz truskawki pod bieżącą wodą. To usunie pyłki i bakterie z jagód.

Po drugie, sparz truskawki. Aby to zrobić, po prostu zalej jagodę wrzątkiem. Ten etap jest potrzebny do zniszczenia ewentualnych organizmów chorobotwórczych. Na przykład E. coli.

Następnie zamocz jagody w zimnej wodzie na 5-15 minut. Pomoże to na stałe pozbyć się różnych pestycydów.

Obróbka truskawek wodą o różnych temperaturach nie wpływa na smak jagód.

Metoda numer 3

Ostatnio Internet eksplodował niezwykłymi wiadomościami o truskawkach. Jeśli namoczysz jagodę w roztworze soli na 30 minut, z niej zaczną wychodzić białe robaki. Wielu blogerów na słynnej platformie TikTok zaczęło to sprawdzać. W rezultacie obawy się potwierdziły. Ale eksperci twierdzą, że to w porządku. Takie larwy nie wyrządzają ludziom żadnych szkód. Dostają się do organizmu wraz z różnymi owocami i jagodami.

foto: sovkusom.ru

Jednak zawsze możesz w ten sposób przemyć truskawki. Aby to zrobić, wymieszaj wodę z 0,5 łyżeczki soli, aż się rozpuści. Następnie zanurz truskawki w roztworze i odstaw na pół godziny. Następnie spłucz jagody.

Jak widzisz, naprawdę musisz wiedzieć, jak prawidłowo myć truskawki. To po raz kolejny ochroni ciebie i twoich bliskich. Spróbuj też wybierać domowe jagody. Nie zawsze wyglądają idealnie. Ale to nie problem. Dzięki temu masz pewność, że truskawki zostały wyhodowane bez dodatkowych środków chemicznych.

Główne zdjęcie: sovkusom.ru