Umiejątność nie absorbować negatywnej energii ludzi wokół ciebie jest wielką duchową umiejętnością.

Empatia to umiejętność rozpoznawania i odczuwania emocji innych. Sympatia to mżliwość współczucia innym ludziom. Często bycie empatą oznacza, że pochłaniasz większość bólu i cierpienia innych, a to może mieć na ciebie negatywny wpływ.

Jeśli byłeś w pokoju z negatywną osobą, wiesz, jak toksyczna może być energia. Umiejątność nie absorbować negatywnej energii ludzi wokół ciebie jest wielką duchową umiejętnością.

Oto 5 sposobów, aby uchronić się przed negatywnym wpływem innych.

1) Pamiętaj, że nie możesz zadowolić wszystkich.

Jeśli ktoś na ciebie narzeka, nie staraj się go zadowolić. To tylko wyciągnie z ciebie energię i sprawi, że będziesz energetycznie zależny od jego opinii.

Nie wszyscy cię polubią. Ludzie żyją na ziemi w innym celu. Pokochaj przede wszystkim siebie, a stworzysz pole mocy, które ochroni cię przed wpływem opinii innych ludzi.

Pamiętaj też, że nie możesz zmienić wszystkich. Nie rób z tego swojej misji. Czasami najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to po prostu nie absorbować energii, którą ludzie na ciebie rzutują.

2) Zachowaj ostrożność, zapraszając innych ludzi do swojego życia.

Twoje ciało, umysł i najbliższe otoczenie są twoją świątynią. Kogo do niej zaprosisz? Czy to otwarte zaproszenie? Czy ludzie muszą wycierać stopy przed wejściem, czy może to w porządku, jeśli wciągają brud w twoją duszę?

Jeśli pewnego dnia dasz komuś kawałek chleba, następnego dnia poprosi o bochenek. Jeśli pozwolisz komuś zostać na weekend, spróbuje zostać przez tydzień (lub dwa!). Kiedyś myślałem, że moja żona jest zimna i złośliwa dla niektórych naszych sąsiadów. Kiedy zdałem sobie sprawę, że po prostu szanuje siebie i swój dom, doceniłem jej postawę i zaimplementowałem ją jako swoją.

Wspaniale jest być hojnym, ale jest cienka linia, której należy się trzymać, aby nie zostać stratowanym. Naucz się mówić nie i czuj się z tym dobrze.

3) Przestań zwracać uwagę na dupków.

Pasożyt potrzebuje żywiciela, aby przetrwać. Kiedy zwracasz uwagę na kogoś innego, dodajesz mu energii. Wampiry energetyczne ukradną twoje myśli, zmniejszając zaopatrzenie w energię. Niektórzy ludzie przerzucą na ciebie swoją negatywną energię, a następnie przechodzą do następnej ofiary.

Przyjacielskie ucho może być cudowną rzeczą, ale znowu jest granica, której nikomu nie wolno przekroczyć.

Może druga osoba zwierza swoje frustracje związane z pracą, ze związkiem. Wszystkie te emocje mogą cię wyssać i źle zmienić twoje życie.

Kochaj siebie, powstrzymuj ludzi lub mów im, że nie jesteś gotowy na słuchanie tego w tej chwili. To powstrzyma cię przed wchłanianiem ich toksycznej energii.

4) Oddychaj w naturze.

Wyjdź na łono natury, medytuj, odpoczywaj i oddychaj, ćwicz. Poruszaj się jak motyl: miękko, ale szybko.

Oddychanie zwiększa krążenie krwi w całym ciele i pomaga zapobiegać wchłanianiu energii od osób wokół ciebie. Idź pewnie, trzymaj głowę wysoko i nie pozwól nikomu zepsuć ci nastroju.

5) Weź 100% odpowiedzialności za swoje myśli i emocje.

To, jak się czujesz, jest w 100% twoją odpowiedzialnością. Wszechświat wysyła ludzi do naszego życia, aby nas przetestowali. Nasze postrzeganie siebie jest silniejsze niż postrzeganie innych.

Nie jesteś ofiarą i nikt nie ma nad tobą władzy. Pomyśl o tym, jak twoje myśli lub oczekiwania przejawiają się w sytuacji, która cię niepokoi. A jeśli wszystko zależy od twojego poziomu cierpliwości, drażliwości lub współczucia?

Kiedy weźmiesz odpowiedzialność za swoje reakcje, połączysz się ze sobą na głębszym poziomie.

Stwórz dla siebie sytuacje, które podniosą twój poziom energii. Czy czujesz się dobrze w towarzystwie tej osoby? Czy ta osoba dobrze się przy tobie czuje? Jesteś godny wspaniałego doświadczenia i nadszedł czas, aby to zrealizować.

Umiejętność ochrony siebie przed energią innych ludzi zaczyna się od miłości do siebie. Pamiętaj, że zasługujesz na szczęście i spokój. Pamiętaj, że możesz powiedzieć nie i jesteś twórcą swojego stanu energetycznego.

Główne zdjęcie: all4soul.com