Keanu Reeves jest idolem milionów. Fani często zwracają się do gwiazdy Hollywood z prośbami o wspólne zdjęcie. Aktor nikomu nie odmawia, ale pozuje w szczególny sposób. Nie przytula ludzi, nie dotyka ich. Jego ręka, choć jest za plecami, wisi w powietrzu. Wielu szukało wyjaśnienia dlaczego tak jest i było wiele teorii.

foto: lemurov.net

Po pierwsze, Reeves jest znany w Hollywood jako jeden z najbardziej uczciwych, szanowanych i dobrodusznych mężczyzn. Na przykład po nakręceniu legendarnego „Matrixa” zrezygnował z większości honorarium, aby producenci opłacili kostiumy i personel od efektów specjalnych. Keanu był pewien, że właśnie ci ludzie powinni zdobyć wszystkie laury. Ponadto aktor często dobrowolnie rezygnował z części swoich zarobków, aby reżyserzy mogli sobie pozwolić na zaproszenie światowych gwiazd do udziału w projektach.

foto: lemurov.net

Dzieciństwa Keanu nie można nazwać prostym i szczęśliwym: jego ojciec opuścił rodzinę, gdy chłopiec miał trzy lata, wtedy często rodzina musiała się przeprowadzać. Jako nastolatek Keanu wyruszył na podbój Los Angeles i ostatecznie osiągnął światową sławę. Ale nawet w tym pozornie dostatnim życiu czekały go nieszczęścia: śmierć nowo narodzonej córki, a potem ukochanej kobiety, utrata najlepszego przyjaciela.

foto: lemurov.net

Dziś Reeves wyróżnia się spośród wszystkich prostym, raczej skromnym, a nawet samotnym stylem życia. Zachowuje się jak zupełnie zwyczajny człowiek, nie wpuszcza mediów do życia prywatnego i stara się nie wyróżniać z tłumu (choć czasem jest to trudne). Keanu uwielbia tańczyć i chętnie uprawia surfing.

Ale dlaczego aktor woli nie dotykać tych, z którymi robi zdjęcia? Istnieją różne teorii. Niektórzy uważają, że w ten sposób stara się uniknąć fałszywych oskarżeń o seksizm, nękanie i antyfeminizm: skoro nie dotyka, nie ma powodów do prawdopodobnych skandali i sporów sądowych. Inni uważają, że Keanu czuje obrzydzenie, ale nie jest to podobne do niego. Jeszcze inni uważają, że takie zachowanie wskazuje na to, że Keanu jest po prostu uprzejmy i zachowuje się jak prawdziwy gentleman.

foto: lemurov.net

Tak czy inaczej, ale jak dotąd ta tajemnica nie została ujawniona. Mimo wszystko Keanu jest ulubieńcem milionów i zachwyca nowymi zdjęciami, przez co powstaje dużo memów.

Główne zdjęcie: lemurov.net