Carlos Fresco mieszka w Walii i uwielbia spacerować po Brecon Beacons Park. Na wędrówki zawsze zabierał ze sobą swojego wiernego przyjaciela - Labradoodle Monty'ego. Wraz ze swoim zwierzakiem Carlos często zdobywał małe szczyty górskie, wspinał się na Mount Pen-i-Van. Pies bardzo lubił takie spacery.

Dziesięcioletni Monty zawsze był aktywnym i ciekawskim psem, doskonałym wiernym przyjacielem i pomocnikiem. Ale w zeszłym roku u Labradoodle zdiagnozowano chorobę krwi - białaczkę. Pierwszy cykl chemioterapii pokazał dobre rezultaty, pies dzielnie i skutecznie walczył z rakiem.

foto: lemurov.net

Ale ostatnio choroba powróciła i znacznie osłabiła Monty'ego. Jego właściciel Fresco zdał sobie sprawę, że wkrótce straci swojego wiernego towarzysza. Wtedy postanowił podziękować czworonożnemu przyjacielowi za jego życzliwość, czułość, oddanie i wszystkie miłe chwile na przestrzeni dziesięciu lat.

Carlos wiedział, że Monty uwielbia wędrować po górach w Brecon Beacons. Dlatego postanowił zorganizować dla psa specjalny spacer, wiedząc, że będzie to ostatni spacer. Fresco wziął taczkę i przykrył spód miękkimi ręcznikami, aby choremu psiakowi było wygodnie i przyjemnie.

foto: lemurov.net

Po drodze przyjaciele spotkali nieznajomych: wszyscy byli poruszeni przyjaźnią i smutni z powodu umierającego psa, a także współczuli jego właścicielowi. Przechodnie głaskali Monty'ego czule, a on odpowiadał im z radością w oczach, choć ze względu na słabość nie mógł inaczej okazywać emocji.

Nieznajomi pomogli Fresco wtoczyć taczkę na samą górę. Monty zrobił wiele dobrego nawet na swoim ostatnim spacerze. Dawał przechodniom szczere emocje, pomagał im uwierzyć w prawdziwą przyjaźń, a także dawał jasno do zrozumienia, że ​​muszą cieszyć się każdą chwilą życia, każdą chwilą spędzoną na ziemi.

Carlos pokonał ścieżkę, a Monty cieszył się, że znów jest na swoim ukochanym szczycie. O tym wydarzeniu przypomina pamiątkowe zdjęcie. Niestety w czerwcu Labradoodle zmarł. Fresco bardzo przeżywa, ale bardzo się cieszy, że na swojej życiowej drodze spotkał tak wspaniałego czworonożnego przyjaciela.

Główne zdjęcie: lemurov.net