Spośród dwóch sióstr, jedna nie miała prostego losu.

Billy i Bobby są bliźniaczkami. Bobby pomaga Billy przez całe życie, nawet jeśli chodzi o ratowanie życia i macierzyństwo. Tę historię opowiedziało wydanie Today.

https://www.instagram.com/p/CQv5EWkA00m/?utm_source=ig_embed

Kiedy Billy miał siedem lat, zdiagnozowano u niej białaczkę. Dziewczyna wymagała przeszczepu szpiku kostnego. Jej siostra nie wahała się ani chwili. „Pytali mnie, czy chcę zostać dawcą, a ja odpowiedziałem: 'Tak, oczywiście'” – wspomina Bobby. Operacja zakończyła się sukcesem.

Billy co miesiąc przechodziła badania kontrolne, a po około 15 latach lekarze powiedzieli jej, że jest zdrowa.

Ale w wieku 32 lat kobieta zderzyła się z kolejną poważną chorobą. Zdiagnozowano u niej raka piersi II stopnia.

„Pomyślałam: „Dlaczego? Dlaczego to się jej przytrafia? Dlaczego nie ze mną?”- powiedziała Bobby.

„Zszokowało mnie to, ale powiedziano, że chorobę można wyleczyć. Ponownie przeszedłam chemioterapię, a potem zdecydowałam się na podwójną mastektomię, ponieważ nie chciałam, aby to się powtórzyło”- powiedział Billy.

Leczenie pomogło. Billy chciała zostać matką, ale chemioterapia wpłynęła na jej zdolność do poczęcia. Stało się jasne, że potrzebne będą jajniki dawcy.

Bobbie znów pomogła swojej siostrze. Billy udało się zajść w ciążę dzięki jajnikom bliźniaczki, a w maju urodziła córkę o imieniu June.

Siostry pozostają optymistami. „Cały czas żartujemy. Na przykład, że kiedy się zestarzeję i będę potrzebować nerki lub czegoś innego, wiem, do kogo się zwrócić ”- mówi Bobby. „Aby zobaczyć uśmiech na jej twarzy i uśmiech jej męża, zrobiłabym to ponownie sto razy – nie mam co do tego wątpliwości” – dodała poważnie Bobbie.

Główne zdjęcie: google.com