Ale nie zbudowano jeszcze ani jednego.

Megajacht za miliard dolarów: ten projekt po prostu zainteresuje potentatów, bo do tej pory nie zbudowano żadnej jednostki. Oznacza to, że mówimy o pełnej ekskluzywności. Możesz zostać pierwszym klientem.

Koncepcja megajachtu Admiral X Force 145 została opracowana przez The Italian Sea Group pod koniec 2014 roku. Gdyby wtedy został zbudowany, stałby się największym w swojej klasie. Prawda, szacowany koszt miliarda dolarów odstraszył potencjalnych klientów - zleceniodawców jeszcze nie znaleziono.

Dla twórców koncepcji Admiral X Force 145 była to raczej świetna okazja do przećwiczenia projektowania. Statek bazuje na kadłubie okrętu wojennego. Długość jachtu wynosi 145 metrów. Za wnętrze odpowiadali Dobroserdov Design z Monako i Gian Marco Companino Design z Turynu. The Italian Sea Group wzięła odpowiedzialność wnętrza statku.

Na jachcie Admiral X Force 145 jest więcej niż wystarczająco luksusu. Na pokładzie znajdują się marmurowe posadzki, panoramiczne okna, spiralne schody i basen. Projekt nie był zbyt szczegółowy, ale można uzyskać ogólne wrażenie na temat koncepcji. Na pokładzie mogą wylądować dwa helikoptery. Istnieją dwie restauracje, dwie strefy odpoczynku i dwa kina. Nie zabrakło garażu na wszelkiego rodzaju pojazdy naziemne.

foto: google

foto: google

foto: google

foto: google

foto: google

foto: google

foto: google

foto: google

foto: google

foto: google

foto: google

Apartament właściciela zajmuje dokładnie połowę 55-metrowego pokładu głównego. Statek posiada garderoby, pomieszczenia biurowe oraz tarasy z żyrandolami. Łazienki wykończone są w kolorze złotym. Ilu pasażerów może zabrać taki megajacht, jego twórcy nie sprecyzowali. Statek musi być napędzany przez elektrownię o mocy 2040 kW. Maksymalna prędkość projektowa to 18 węzłów.

Główne zdjęcie: google.com