Czy uważasz się za podróżnika, który marzy o zobaczeniu dowolnego bez wyjątku zakątka naszego świata? Jeśli tak, to ten artykuł jest specjalnie dla Ciebie: zebraliśmy kolekcję niesamowitych baśniowych miejsc, które z pewnością znajdą się na liście Twoich zainteresowań!

Przedstawiamy kilka „ukrytych” wiosek, o których istnieniu nie wiedzą nawet najbardziej doświadczeni kartografowie i badacze! Te zdjęcia całkowicie Cię zachwycą!

Aogashima, Morze Filipińskie

foto: lavender.land

Tę wioskę można nazwać „najodważniejszą na świecie”. Znajduje się na wyspie Aogashima na Morzu Filipińskim i ma 200 mieszkańców. Piękno polega na tym, że ci ludzie żyją w centrum krateru wulkanicznego.

Monemvasia, Grecja

foto: lavender.land

Jest ukryta za skałą! Maleńka, ale bardzo niesamowita grecka wioska jest osłonięta przed wścibskimi oczami za ogromną kamienną wyspą, która została oddzielona od stałego lądu przez potężne trzęsienie ziemi w 375 roku.

Klasztor Putgal, Indie

foto: lavender.land

Wspaniałe miejsce. Klasztor Putgal znajduje się w Indiach. Ukryty jest w skale przy wejściu do jednej z jaskiń w regionie Zanskar. Naukowcy twierdzą, że klasztor został założony na początku XII wieku, ale pozostawał ukryty do XIX wieku.

Isortoq, Grenlandia

foto: lavender.land

W tej odosobnionej wiosce we wschodniej Grenlandii znajduje się supermarket - duży czerwony budynek, który widać na zdjęciu. Znajdziesz tam wszystkie potrzebne produkty. Otoczona śniegiem i lodem wioska zamieszkiwana jest jedynie przez 64 osoby.

Wioska Gasadalur, Dania

foto: lavender.land

W tej odosobnionej małej wiosce mieszka tylko 16 osób. Wioska znajduje się na wysokich klifach pięknych wybrzeży Wysp Owczych. W 2004 roku przez tę górę wybudowano specjalny tunel, aby połączyć ludność tej wioski z cywilizacją. Ale zanim wejdziesz do tego tunelu, musisz wspiąć się na górę o wysokości 400 m.

Huacachina, Peru

foto: lavender.land

Wieś położona jest w jednym z najsuchszych miejsc na ziemi. Nazywa się Huacachina i pomimo klimatu jest tam drzewa, hotele, sklepy, a nawet biblioteka-oaza. 96 mieszkańców tej wsi po cichu promuje swój mały biznes.

Klif Bandiagara, Mali

foto: lavender.land

W tym niesamowitym mieście mieszka plemię Dogonów. Cała ta konstrukcja jest zbudowana z kolorowej gliny. W skład kompleksu wchodzą budynki mieszkalne, spichlerze, ołtarze i sanktuaria.

Undredal, Norwegia

foto: lavender.land

To bajeczne miejsce ukryte jest w wąskiej dolinie fiordu Aurlandsfjord w Norwegii. Chyba się zgodzisz, że wygląda jak zdjęcie z jakiejś kreskówki Disneya. Jest domem dla około 100 osób, które posiadają 500 kóz. Miejsce to słynie z brązowego koziego sera, a nawet najbardziej niesamowitej koziej kiełbasy. Do 1998 r. do tej osady można było dotrzeć tylko łodzią, ale w dzisiejszych czasach zbudowano tam już drogi.

Furore, Włochy

foto: lavender.land

Bajeczna wioska ukryta u ujścia włoskiego fiordu. Burmistrz polecił wszystkim mieszkańcom tego miasta pomalować swoje domy w najżywszych kolorach, tak aby wieś była dobrze widoczna z nadmorskiej drogi.

Sapa, Wietnam

foto: lavender.land

Sapa to zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miejsc na naszej planecie. Znajdują się tu domy dla okolicznych mieszkańców, farmy, pola ryżowe, które wysyłają swoje produkty na eksport.

Coober Pedy, Australia

foto: lavender.land

W północnej części regionu Australii Południowej ponad tysiąc mieszkańców tego kraju mieszka pod ziemią w specjalnych ziemiankach. Miejsce to jest znane jako Coober Pedy.

Gigantyczne nory kretów

foto: lavender.land

Jeśli spojrzysz na te budynki z zewnątrz, wygląda to jak seria gigantycznych norek. Ten kompleks został celowo zbudowany pod ziemią, aby wytrzymać nieznośny upał w ciągu dnia.

Tristan da Cunha, Wyspa Świętej Heleny

foto: lavender.land

To jedno z najbardziej odległych miejsc na naszej planecie. Miasto zamieszkuje około 300 osób, które znajdują się 1000 mil od najbliższego wybrzeża. Można do niego dotrzeć w sześć dni drogą morską z RPA.

Monsanto, Portugalia

foto: lavender.land

Ta portugalska wioska zbudowana jest pod 200-tonowym klifem. 828 mieszkańców tej okolicy naprawdę można nazwać śmiałkami!

Pływające wyspy, Boliwia i Peru.

foto: lavender.land

Wyspy Uros leżą na granicy Boliwii i Peru. Są całkowicie otoczone niesamowitymi trzcinami, a ludność wysp to plemię Inków zwane Uru.

Rougon, Francja

foto: lavender.land

Ta malownicza francuska wioska słynie z kolorowych widoków na kanion Verdon. Mówią, że znajduje się tutaj ogromna liczba dzikich zwierząt.

Główne zdjęcie: lavender.land