Mukesh Ambani jest uważany za jednego z najbogatszych ludzi z Azji na świecie. W rodzimych Indiach jest absolutnym liderem tego rankingu. Jego majątek na 2020 rok szacowany jest na 79,2 miliarda dolarów. Wszystko dzięki Reliance Industries - firmie zajmującej się wydobyciem paliw, produkcją żywności.

foto: lemurov.net

Sam Ambani mieszka na stałe w Wielkiej Brytanii. Jednak jego 27-piętrowy prywatny dom znajduje się w Indiach. Budynek pojawił się w 2010 roku.

foto: lemurov.net

Według oficjalnych informacji kosztował właściciela miliard dolarów. I został zbudowany dla jego żony i trójki dzieci. Wraz z nimi na ogromnym terytorium mieszka prawie 600 osób. Zapewniają wygodne życie zamożnej rodzinie i prawidłowe funkcjonowanie budynku.

foto: lemurov.net

Z mapy domu wynika, że posiada on trzykondygnacyjny wiszący ogród, 180-miejscowy parking, ogromną windę, basen i wiele innych terenów rekreacyjnych. W domu znajduje się również ogromne osobiste kino rodziny Ambani.

foto: lemurov.net

Wyjątkowość wystroju wnętrza polega na tym, że wszystko powstało wykonane w jednym egzemplarzu.

foto: lemurov.net

Oznacza to, że z całym pragnieniem nikt nie mógłby powtórzyć niesamowitej dekoracji wnętrz domu Mukesha Ambaniego.

foto: lemurov.net

To zabawne i smutne, jak luksus domu Ambani różni się od biedy, którą widać wprost z jego okien. Sam biznesmen usprawiedliwia się tym, że ma tylko jeden taki luksusowy dom.

foto: lemurov.net

Ale nie zakładaj, że żyje stosunkowo skromnie. Sama Beyoncé wystąpiła na ślubie córki Mukesha Ambaniego w 2018 roku.

Główne zdjęcie: lemurov.net