W szczycie sezonu arbuzowego naprawdę chce się cieszyć wyjątkowo słodkimi, soczystymi owocami. Ale jak dobrze wybrać? Istnieją cztery wskazówki jak wybrać dojrzały arbuz.

Wygląd zewnętrzny może cię oszukać

foto: lemurov.net

Prawdziwie dojrzałe, a zatem słodkie arbuzy zawsze mają brzydki wygląd. Równy, jaśniejszy kolor i powierzchnia bez skaz nie są tym, czego chcesz. Trzeba zwrócić uwagę na brzydkie owoce, na przykład z brązowymi paskami. Takie wady zewnętrzne wskazują, że ten owoc był aktywnie zapylany przez pszczoły podczas procesu dojrzewania. Dlatego ten arbuz z pewnością zachwyci Cię doskonałym smakiem.

Żółte paski

Paski są zawsze jaśniejsze, ale nie bierz arbuzów z jasnozielonymi lub białymi paskami: prawdopodobnie ten owoc nie dojrzał do ​​końca. Natomiast żółte paski wyraźnie wskazują na to, że owoc otrzymał swoją porcję słońca i osiągnął maksymalny stopień dojrzałości.

Tylko dziewczyny

„Dziewczyny” można łatwo rozpoznać po śladzie tak zwanego „ogonu”, czyli łodygi. W owocach „żeńskich” jest to większe, podczas gdy u „mężczyzn” jest znacznie mniejsze. Można porównać kilka owoców, aby oszacować rozmiary.

foto: lemurov.net

Dźwięk

I wreszcie dźwięk, jaki wydaje arbuz, gdy pukasz w niego knykciami lub dłonią. Dojrzały owoc powinien „dzwonić”, to znaczy wydawać głośny dźwięk. Jeśli jest głuchy, to miąższ w środku jest prawdopodobnie gęsty - albo niedojrzały, albo niewystarczająco soczysty, albo zgniły.

Znając te cztery wskazówki, z pewnością będziesz mógł wybrać odpowiednie dojrzały arbuz i później się cieszyć smakiem.

Główne zdjęcie: lemurov.net