Nie można nikogo obrażać. Zwłaszcza takich ludzi...

Są ludzie, których nie należy ranić ani obrażać. To będzie Cię kosztować więcej. Nie dlatego, że dokonają okrutnej zemsty, wcale nie. Mogą nawet nie mieć możliwości obrony lub ukarania tego, kto ich skrzywdził. Ale pewne siły staną w ich obronie, które patronują im. W starożytności takich ludzi nazywano „ulubieńcami bogów”. Jeśli obrazili Achillesa, zwróci się do swojej matki-nimfy, a ona wezwie pomoc jednego z bogów Olimpu. Zemszczą się na sprawcy, że ta osoba będzie żałować swojej decyzji i czynu!

W serialu „Rzym” Cezar odmawia egzekucji dwóch legionistów, którzy przez czysty przypadek uniknęli śmierci i znaleźli skarb. Powiedział tak: Czy jestem głupcem? Są to faworyci losu, wyraźnie patronowani przez bogów. Dlaczego miałbym psuć swoją relację z bogami? Tak rozumowali w czasach starożytnych, zauważając, że robienie złych rzeczy niektórym ludziom jest obarczone niebezpieczeństwem. Jak na przykład wejść do skrzynki transformatora. Albo włożyć głowę do klatki tygrysa. Chociaż ci faworyci bogów mogą nawet nie wiedzieć o swojej niesamowitej ochronie.

Tak więc w pracy okropnie traktowali skromną kobietę. Do momentu póki nie zauważyli; każdy, kto obraził tę cichą panią, natychmiast zaczynał chorować, miał wypadek lub duże kłopoty. Złamał rękę lub nogę. U pewnego dowcipnego pracownika, który kpił z kształtu nosa tej kobiety, tego samego dnia spłonęła dacza. Szef za każdym razem, gdy wykazywał otwartą niesprawiedliwość w stosunku do tej kobiety, poważnie rozbijał samochód. Cztery razy. Trzy razy nie z własnej winy miał wypadek...

Ktoś został obrabowany. Ktoś doświadczył ciężkiego ataku alergii… Kobieta została uznana za wiedźmę. I wtedy przestali ją obrażać. Skromna dziewczyna z innego działu, która dobrze traktowała tę kobietę, niespodziewanie otrzymała spadek od dalekiego krewnego - mieszkanie w Moskwie. Oraz ofertę pracy w branży modelek. Została po prostu zauważona na ślubie przyjaciółki... Nawet poznała godnego do pozazdroszczenia chłopaka. Nie, na pewno ta kobieta z dużym nosem jest wiedźmą! To jej wina, szeptali pracownicy.

Kobieta nie była wiedźmą. Potem, gdy relacje w zespole poprawiły się, bo toksyczni pracownicy odeszli, a szefa zastąpiła zupełnie inna osoba, ta kobieta coś powiedziała. Dlaczego jest taka cicha i nie reaguje na ataki? Bo od dzieciństwa zauważyła: ten, kto ją krzywdzi, natychmiast otrzymuje karę z góry. Spada z roweru i łamie nogę. Wściekłą dużą dziewczynkę, która torturowała kociaka i odepchnęła małą dziewczynkę z krzywym nosem, przejechał samochód. Chłopak w klasie oparzył się po uderzeniu tej dziewczyny. I wiele było innych sytuacji. Dlatego postanowiła nie konfliktować. Bała się, że stanie się wtedy coś absolutnie strasznego. Więc cierpiała, więc milczała... Może ci ludzie otrzymali łagodną karę? Szczerze, nie wiedziała, dlaczego tak się dzieje! A jednak - w życiu ktoś ją chroni. Kilkakrotnie uciekła z bardzo niebezpiecznych, a nawet śmiertelnych sytuacji. Pomogła jej nieznana siła i niesamowity zbieg okoliczności!

Nikt nie wie, dlaczego nie należy krzywdzić niektórych ludzi. Nie! Obrażanie i krzywdzenie kogokolwiek jest zabronione. Ale w przypadku ataku na „ulubieńców bogów” pożałujesz tego prawie że natychmiast. Natomiast przyjaźń z nimi przynosi zaskakująco dobre rezultaty. Szczęśliwy zbieg okoliczności.

Być może ci ludzie spełniają wolę bogów, wierzyli w to w Mezopotamii i starożytnej Grecji. Ale z pewnością odgrywają ważną rolę w procesie losu świata; są potrzebne i potrzebne do czegoś. Są częścią Projektu. Cóż, jak główni bohaterowie filmu lub książki. Jaka jest misja takich ludzi – możemy nie wiedzieć. Oni również tego nie wiedzą. Są raczej skromni, ale od ich udziału i obecności zależy wynik ważnych procesów lub wielkich bitew.

Nie obrażaj ich. Może w jakimś stopniu niektórzy z Was należą do „ulubionych bogów”? W artykule wskazane są trzy wskazówki: szybka kara dla tych którzy obrażają, niesamowite zbawienie i poprawa życia tych, którzy są w twoim najbliższym otoczeniu i są dla ciebie życzliwi...

Główne zdjęcie: binokl.cc