Psy bardzo podobne są do dzieci! Jeśli naprawdę zakochują się w zabawce, zabierają ją ze sobą wszędzie, aż zniszczy się do dziur. Ten pies też nie może rozstać się z pluszowym psem ani na minutę – to bardzo uroczy widok.

Golden Retriever Barley zawsze miał wiele zabawek, ale jedna z nich – miniaturowa kopia samego siebie – stała się mu szczególnie bliska. Właściciele psów Zita Butler i Mark Visselo kupili pluszowego retrievera z IKEA na tydzień przed tym, jak pojawił się w ich domu zwierzak.

foto: google

Wydawało im się, że szczeniakowi spodoba się zabawka tak bardzo podobna do niego. I mieli rację - chociaż Barley już nie jest szczeniakiem, nikt nigdy nie widział psa bez jego przyjaciela Fluffy'ego. Bez względu na to, co robi Barley – czy to drzemie na kanapie, czy jest na wycieczce w innym kraju, zabawka jest zawsze przy nim. Miś odwiedził już Holandię, Belgię, Francję i Niemcy.

https://www.instagram.com/p/ByZerg_lmWf/?utm_source=ig_embed

Zita i Mark zawsze bardzo dbają o to, aby nic nie stało się Fluffy – w końcu Barley nie może żyć bez swojego przyjaciela. Ale na wszelki wypadek para nabyła kilka „zapasowych” Fluffy - nigdy nie wiadomo, co może się stać. Według właścicieli, naprawdę mają nadzieję, że IKEA nie wycofa tego modelu z produkcji i sukcesywnie uzupełniają swoje małe zapasy.

https://www.instagram.com/p/CAE_vm3pTwn/?utm_source=ig_embed

Fluffy niejednokrotnie pomagał rodzinie w trudnych sytuacjach. Kiedy po kastracji Barley musiał założyć kołnierz ochronny, rodzina psa zrobiła również plastikowy kołnierz dla zabawki. Według właścicieli, Barley zaczął myśleć, że jego przyjaciel jest chory i zaczął się nim opiekować - przynosząc mu jedzenie i kości. Pomogło to psu odwrócić uwagę od własnych problemów i niedogodności, dzięki czemu Barley bardzo szybko wyzdrowiał.

https://www.instagram.com/p/ByuP3ospL1i/?utm_source=ig_embed

Aby opowiedzieć o wzruszającym stosunku zwierzaka do swojej zabawki, właściciele Barley stworzyli dla niego własny profil na Instagramie. Subskrybuje go już ponad 130 tysięcy osób. Zita i Mark regularnie publikują zdjęcia i filmiki swojego zwierzaka w Internecie, które zbierają setki komentarzy od fanów uroczego psiaka.

Główne zdjęcie: google.com