Ten Listonosz zawsze miał pewnego rodzaju więź ze zwierzętami. Z biegiem lat przyzwyczaił się do spotykania na swojej drodze wszelkiego rodzaju zwierząt domowych.

Czasami jest to kociak znajdujący się na skrzynce pocztowej, innym razem znajduje szczenięta, których życie jest zagrożone i które potrzebują pomocy. Jednym z przypadków, który najbardziej go poruszył, był pies rasy bokser o imieniu Kuperus.

Pies został znaleziony w mieście Filadelfia w Stanach Zjednoczonych.

Dan znalazł psa przywiązanego do drzewa w środku wyjątkowo upalnego dnia. Wyglądał na bardzo szczupłego, a w pobliżu nie było nawet wody ani jedzenia. Po tym, jak się zbliżył, zdał sobie sprawę, że to coś znacznie poważniejszego. Pies był bardzo brudny i miał niepokojące obrażenia głowy, które wydawały się być spowodowane ostrymi przedmiotami.

Chociaż musiał przestrzegać ścisłych harmonogramów pracy, Dan postanowił mu pomóc. Pierwszą rzeczą, którą zrobił, było znalezienie wody, a następnie skontaktowanie się z ratownikami zajmującymi się ochronną zwierząt.

foto: foxsi.ru

To tam postanowili nazwać psa Kuperus i w ciągu kilku minut zdali sobie sprawę, że jest jednym z najbardziej miłych i uroczych szczeniąt. Stan psa był bardzo ciężki, więc natychmiast został przyjęty na salę operacyjną.

„Zszyliśmy mu głowę. Jego szczęka również była złamana. Udało nam się ją ustabilizować.”

foto: foxsi.ru

Kuperus potrafił wszystkich w sobie rozkochać. Wielu rozpoznało go i było niezwykle poruszonych jego wielkim pragnieniem życia, pomimo tego, jak trudna była jego przeszłość.

„To, czego najbardziej pragnie na świecie, to być kochanym i potrzebnym. Nadal jestem pod wrażeniem tego. Nawet po tym, jak człowiek sprawił mu tyle bólu.”

Udało mu się wyzdrowieć w tymczasowym domu i po kilku miesiącach był gotowy do przeprowadzki do stałego domu. Teraz ma kochającą rodzinę, która się nim zaopiekuje i której głównym celem jest pomóc mu zapomnieć o trudnych dniach, przez które musiał przejść.

Listonosz często odwiedza psa, uroczy Kuperus biegnie w jego kierunku pokazując wiele emocji na mordce.

foto: foxsi.ru

Jest wielu ludzi, którzy mogą przejść obok rannego szczeniaka bez zwracania uwagi, ale dzielny Dan pokazał, że w ciągu zaledwie kilku minut naszego czasu możemy na zawsze zmienić życie pięknego zwierzęcia.

Główne zdjęcie: foxsi.ru