Prezenter The Weather Channel wykonuje swoją pracę i opowiada o złej pogodzie, która nawiedziła Luizjanę. Ale ludzie tuż za nim sprawili, że występ nie był niebezpieczny, a dość zabawny.

Jim Cantorre, telewizyjny meteorolog, opowiedział publiczności o huraganie o imieniu Ida. Prezenter wyraźnie pokazał, jak silny jest żywioł, jaką ma moc. Mężczyzna dosłownie ledwo stał w jednym miejscu: musiał cały czas przeciwstawiać się, aby nie dać się ponieść silnemu wiatrowi. Jim zakrył twarz rękami i przyłbicą, starając się chronić przed prądami powietrza.

Publiczność prawdopodobnie uwierzyłaby na słowo Cantorre, gdyby nie inni ludzie tuż za mężczyzną. Dwaj mężczyźni po prostu szli zupełnie normalnym krokiem, jakby na zewnątrz nie było wiatru. Na innym filmiku mężczyzna za prezenterem telewizyjnym wykonał akrobatyczną sztuczkę, a potem z łatwością poszedł dalej.

I nie został porwany przez huraganowy wiatr. Ten akrobata wydawał się chcieć pokazać, że meteorolog wyraźnie przesadził z próbą opisania siły huraganu.

foto: lemurov.net

Człowiek, który wykonał sztuczkę, jest prawdopodobnie bardzo zręczny i wyraźnie silniejszy od prowadzącego Jima. Ale huragan otrzymał czwarty stopień zagrożenia, natomiast istnieje pięć kategorii w skali Saffira-Simpsona. W ciągu doby, podczas gdy Ida rządziła na amerykańskim wybrzeżu, to zdołała pozostawić bez prądu około siedmiuset mieszkańców.

Zabawny filmik z raportem natychmiast rozprzestrzenił się w Internecie i zyskał status bardzo popularnego. Kierownictwo stacji telewizyjnej postanowiło stanąć w obronie swojego pracownika: przedstawiciele telewizji uzasadniali Cantorre'a tym, że meteorolog poruszał się po śliskiej trawie i nie mógł normalnie utrzymać równowagi. Na asfalcie było dwóch mężczyzn i akrobata, więc nie było ślisko i łatwo mogli przejść.

Główne zdjęcie: lemurov.net