Każdy wie, jak długo gotują się buraki i ile czasu to zajmuje. Ale ostatnio zaczęło pojawiać się wiele przepisów i lifehacków, które znacznie ułatwiają życie. Na przykład każdy wie, jak gotuje się burak. Ale nie wszyscy wiedzą, jak przyspieszyć ten proces. Buraki są pyszne: soczyste, słodkie i zdrowe. Teraz tylko w ten sposób gotuję buraki.

Oczywiście opowiedziałam o tym przepisie wszystkim znajomym. W końcu trzeba podzielić się tym lifehackiem! Na początku są zaskoczeni i nie wierzą, a potem dzwonią i dziękują. Nie wahaj się - natychmiast ugotuj buraki! Wynik Cię zadziwi!

Ugotuj buraki w szybki sposób.

Prawidłowe gotowanie buraków

Tylko wrząca woda!

foto: cooku.ru

Każdy wie jak długo gotują się buraki. Aby to zrobić, musi być dużo wody w rondlu, następnie włóż do niego buraka i gotuj przez kilka godzin. Ale nie wszyscy wiedzą, że lepiej wkładać buraki do wrzącej wody. To dzięki temu sekretowi burak będzie soczysty i chrupiący.

Bez soli!

foto: cooku.ru

Lubisz solić buraki na etapie gotowania, a nie już gotowe danie? Więc posłuchaj: lepiej tego nie robić. W końcu burak gotuje się razem ze skórą. Sól przez nią nie przenika. W ten sposób skórka nie będzie chrupiąca i soczysta.

Gotuj, a następnie pozostaw do ostygnięcia

foto: cooku.ru

Nie wiedziałaś? Wszystko przez to, że w niskich temperaturach buraki gotują się znacznie szybciej. Co dziesięć minut dodawaj sto mililitrów zimnej wody do garnka z burakami. Albo jeszcze lepiej kilka kawałków lodu. Ta metoda działa zarówno w przypadku grochu, jak i fasoli.

Ocet - dodawać czy nie dodawać? Oto jest pytanie…

Raczej nikt jednoznacznie nie może odpowiedzieć na to pytanie. Dzięki octowi powstaje kwaśne środowisko – to dzięki temu buraki zachowują swój piękny soczysty kolor. Ale jednocześnie ocet spowalnia gotowanie - burak będzie znacznie twardszy. Ocet najlepiej chyba wlać pod koniec gotowania.

Nie rozgotuj!

foto: cooku.ru

Jeśli gotujesz buraki zbyt długo, ciemnieją, brązowieją i tracą smak. Jeśli buraki były od samego początku niesłodkie i wiesz o tym, to po prostu dodaj do wody kilka łyżek cukru. Smak buraków stanie się jeszcze bogatszy.

I jeszcze jedno: nigdy nie odcinaj burakowi końcówek! Cała słodycz może przez nią przejść, a sok wypłynąć. Ugotować należy burak w całości! Możesz wyczyścić i odciąć wszystkie niepotrzebne rzeczy dopiero po ostygnięciu. Teraz można nawet codziennie gotować buraki!

Główne zdjęcie: cooku.ru