Na początku tego roku rodzina Murphy przeprowadziła się do zakupionego domu w brytyjskim hrabstwie Lancashire. A kiedy nowi właściciele domów rozpoczęli remont, zauważyli wiadomość na jednej ze ścian od osoby z zamierzchłej przeszłości. Dowiedzieliśmy się, co stało się później.

Nowy właściciel domu i głowa rodziny, Karl Murphy, rozpoczął remont w pokoju swojej córki. Kiedy sprawa doszła do ściany, to pod zdjętą tapetą córka Karla zauważyła kilka linijek napisanych ręcznie długopisem. Wszyscy byli zainteresowani napisem, a kiedy go przeczytano, stało się jasne, że jest to wiersz i to bardzo nietypowy.

foto: lemurov.net

Napis brzmi: „Jestem tu, ty tam, rozdzieleni tylko czasem. Jak tam jest w przyszłości? Czy jestem przeszłością?

Jedyną odpowiedzią na to jest: ty jesteś moją przyszłością, ja twoją przeszłością. Miłego dnia. 1975, Eileen Walmsley.”

Karl był tak zainteresowany wierszami, że zaplanował znaleźć ich autora. Mężczyzna zdał sobie sprawę, że nazwisko pisarza jest identyczne z danymi osobowymi poprzednich właścicieli domu. Murphy zamieścił na swojej stronie na Facebooku post ze zdjęciem fragmentu ściany. A potem skontaktowała się kobieta, przedstawiając się jako stara znajoma Eileen i obiecując znaleźć przyjaciółkę.

Po pewnym czasie autorka tekstów skontaktowała się z Karlem. Eileen, której nazwisko zmieniono na Palmer, cieszyła się, że jej przesłanie zostało odnalezione, że zainteresowało ludzi i znalazło odpowiedź w ich sercach. Powiedziała, że przeprowadziła się do tego domu z bratem i rodzicami, kiedy była małą 4-letnią dziewczynką. A pokój z napisem na ścianie należał do niej i jej siostry, która urodziła się później.

foto: lemurov.net

W wieku osiemnastu lat Eileen poszła na studia i od tego czasu okresowo odwiedza tatę i mamę. Ale w 2017 roku zmarł jej ojciec, a rok później zmarła również jej matka. Od tego czasu Palmer nigdy nie była w domu, z którym według niej wiąże się wiele wspomnień, całe życie.

Eileen powiedziała, że napisała te słowa jako nastolatka w wieku 14-15 lat. Wtedy dziewczyna miała romantyczny charakter, myślała o podróżach w czasie, połączeniu pokoleń z różnych epok. A podczas prac renowacyjnych Eileen zdała sobie sprawę, że musi coś zrobić, zostawić jakiś ślad. I tak narodził się wiersz, który stał się przesłaniem do ludzi z przyszłości.

Dziś autorka wierszy ma sześćdziesiąt dwa lata, ale dzięki rodzinie Murphy mogła wrócić do dawno minionego dzieciństwa, udać się w podróż w odległą przeszłość i odwiedzić miejsce, w którym była 46 lat temu.

Główne zdjęcie: lemurov.net