Będąc w Dżakarcie można zobaczyć, a nawet wziąć udział w ciekawym zabiegu, który odbywa się na ulicy. Umieszczają na plecach pacjentów bawole rogi, przez co człowiek wygląda jak dziwny jeż.

Strasznie to wygląda!

foto: lemurov.net

Zobaczysz to w ciemnej uliczce – nawet do toalety nie trzeba będzie iść, po prostu nie zdążysz. To naprawdę wygląda jak cosplay demona, ale ludzie wydają się być szczęśliwi. Co więcej, jest to robione na ulicy, ale nikt się niczego nie wstydzi. I płacą za to nawet pieniądze!

foto: lemurov.net

Więc co to jest i dlaczego jest potrzebne? Jest to zabieg leczniczy, zgodny z metodami medycyny tradycyjnej. Autentyczny, tani i szybki.

Tak, to tylko zwykłe banki! Tylko zamiast baniek – bawole rogi.

foto: lemurov.net

Okazuje się, że ta metoda zapobiegania różnym dolegliwościom istnieje od co najmniej 1500 lat p.n.e., czyli pojawiła się 3,5 tysiąca lat temu. Ale wtedy nie było szkła i wysokiej jakości ceramiki, nie było z czego robić baniek. Wtedy nauczyli się używać bawole rogi - bardzo przydatna rzecz, jeśli się nad tym zastanowić.

Source: youtube.com

Medycyna tego nie akceptuje, rogi nie są sterylne i mogą uszkodzić skórę, a nawet może pojawić się infekcja. Natomiast miejscowych to nie obchodzi – jest to doskonała terapia, do tego jest tania.

Główne zdjęcie: lemurov.net