Wysiadanie z samochodu może być śmiertelnie niebezpieczne.

Park Narodowy Krugera w RPA został założony w 1898 roku przez byłego prezydenta Paula Krugera. Turyści są tu wpuszczani od 1927 roku. Park zajmuje powierzchnię 19 623 km²; na jego terytorium można dostać się przez dziewięć bram. Ostatnio turyści zmierzający do głównej bramy, noszącej imię twórcy parku, omal nie stracili życia przez własną nieostrożność.

Ludzie podziwiali przyrodę, która jest przepiękna. W tym momencie przez autostradę postanowiło przejść stado słoni, kierując się do wodopoju. Pierwsza na drogę wyszła olbrzymia samica słonia, a za nią młode i inni członkowie stada.

Turyści po jednej stronie drogi niezbyt ryzykowali, natomiast po drugiej stronie było też kilka osób, a stado zmierzało prosto w ich stronę. Spotkanie nawet z jednym średniej wielkości słoniem może zakończyć się tragicznie, ale samica prowadząca stado jest szczególnie niebezpieczna. Kierowała się do dwóch dziewczyn, którym na szczęście udało się uciec. Zwierzę postanowiło nie ścigać dziewczyn i kontynuowało misję przewodnika dla swoich podopiecznych.

Source: youtube.com

I chociaż incydent miał miejsce poza parkiem, ludzie nadal postępowali nieodpowiedzialnie. Dzikie zwierzęta są stale spotykane na drogach Afryki Południowej, a zwłaszcza w pobliżu obszarów chronionych: to dobrze znany fakt. Nie należy wysiadać z samochodu, a co dopiero od niego odchodzić.

Główne zdjęcie: nat-geo.ru