2 października Romina Power obchodzi 70. rocznicę – żeńska połowa włoskiego duetu, który był szalenie popularny w w latach 80.

Wiele lat temu Romina wyciągnęła szczęśliwy bilet. Wyciągnęli go oczywiście razem z Albano, odnajdując siebie nawzajem na trzy długie dekady. Ale na początku wszystko było przeciwko nim.

„Mały nijaki okularnik, co w nim znalazłaś”

Romina urodziła się w Hollywood w rodzinie aktorów. A od dzieciństwa doświadczała wszystkich atrybutów gwiezdnego życia: uwagi dziennikarzy, zdjęć na okładkach. Prawda po pięciu latach rodzice Rominy i jej siostry rozstali się, a rok później zmarł jej ojciec. Matka szukała kobiecego szczęścia, przewoziła rodzinę z kraju do kraju, wpychała Rominę do filmów, a nawet sprawiała, że pojawiała się w scenach erotycznych, pokazując, jak się rozbierać i przybierać odpowiednie pozy.

foto: google

Z kolei Romina nie wyróżniała się potulną naturą, oskarżała matkę o rozwód i śmierć ojca, nie chciała się uczyć… Ale jako nastolatka zaczęła pisać piosenki, gdy otrzymała gitarę jako prezent. W wieku 15 lat wydała już solową płytę. A w wieku 17 lat przyjechała do Włoch - na poważne muzyczne kształcenie.

Kiedy jednak Romina ogłosiła, że zamierza poślubić Albano Carrisi, jej matka wpadła w straszną tyradę: chłopski syn, mały, niejaki mężczyzna w okularach, co w nim znalazłaś?! Nie obchodziło jej to, że Al Bano był już sławnym piosenkarzem. mówiono, że musiał nawet zapłacić sporą sumę swojej teściowej, aby zgodziła się na małżeństwo. Ale i rodzice Al Bano nie byli zachwyceni wyborem syna: jaka żona i matka będzie z rozpieszczonej dziewczyny?

Związek wydawał się doskonały i wieczny

Niemniej jednak Carrisi i Power pobrali się. Po 5 latach, mając już dwoje dzieci, para stworzyła duet muzyczny. I wkrótce podbili świat. Kilkakrotnie zdobywali nagrody na Konkursie Piosenki Włoskiej w San Remo. Z kompozycją „Ci Sara” zdobyli pierwsze miesce. Piosenka „Liberta” we Włoszech została uznana za nieoficjalny hymn kraju.

Source: youtube.com

Ich popularność była niesamowita. Para okazywała na scenie uczucia, ale nie były one ostentacyjne. Albano i Romina naprawdę się kochali. Związek wydawał się doskonały i wieczny. Ich imiona połączyły się w jedno. I już trudno było sobie wyobrazić wykonawców indywidualnie.

Mieli wszystko, czego można było chcieć: sławę, pieniądze, okładki czasopism i wywiady, dużą posiadłość w Apulii z imponującą kadrą służby. Pod koniec lat 80. para zdecydowała się na jeszcze dwoje dzieci. Chociaż dla Rominy było to trudne. Nie przestała śpiewać i koncertować. A jednocześnie była dobrą żoną i matką. Wspierała męża we wszystkim. Jedna rzecz niepokoiła Rominę: ciągle jeżdżąc, poświęcała dzieciom mniej czasu, niż mogłaby.

Source: youtube.com

Poszukiwania trwały 19 lat

Wszystko zawaliło się z dnia na dzień. W styczniu 1994 roku życie małżonków zostało podzielone na przed i po. Ich felicita załamała się natychmiast, gdy poinformowano ich, że ich najstarsza córka Ilenia opuściła hotel w Nowym Orleanie i nie wróciła. Według różnych źródeł wyjechała do Ameryki, aby wziąć udział w festiwalu młodzieży alternatywnej lub zebrać materiały do książki. Para rzuciła się na poszukiwania. Od policji po wróżki, od sycylijskiej mafii po Interpol. Ale mijały miesiące, lata, pojawiły się spekulacje i plotki. Powiedzieli, że Ilenia powiązała się z pewnym guru, że jest uzależniona od narkotyków, że skoczyła w Mississippi... Jednak nawet jej ciała nie udało się znaleźć.

Kilka lat później Al Bano przyznał się dziennikarzom, że nie wierzy, że jego córka żyje. Pogodził się z jej utratą. I to spowodowało straszny gniew Rominy. "Zdradziłeś naszą córkę!" - była oburzona. I pospiesznie rozwiodła się z mężem. Muzyczny duet rozpadł się samoistnie.

Romina zmieniłą się bardzo. Zestarzała się, popadła w straszną depresję. Potem zajęła się jogą, zaczęła podróżować do Indii. W 2013 roku oficjalnie wstrzymano poszukiwania, ale Power nie uspokoił się do tej pory. Jak mogłoby być inaczej, gdy matka traci dziecko?

foto: google

Al Bano rozpoczął karierę solową, zajął się uprawianiem winogrona, produkując wina i oliwy z oliwek. Romina zaczęła pisać scenariusze, kręcić filmy dokumentalne, malować obrazy. A potem wyjechała do ojczyzny, do Ameryki. Gdzieś, gdzie nie była postrzegana jako żona Al Bano. I gdzie dziennikarze nie zadawali bolesnych pytań o zaginioną córkę.

W 2013 roku Romina zgodziła się na propozycję Al Bano występu z nim w Rosji z okazji jego 70. urodzin. Byli małżonkowie ponownie spojrzeli na siebie kochającymi oczami. Ale to była już zupełnie inna miłość. Albo nawet nie miłość.

Po tych koncertach czasem śpiewają razem. W 2015 roku wystąpili nawet razem w San Remo. I znowu, jak kiedyś, zabrzmiały ich przeszywające głosy: E restare vicini come bambini / La felicita / Felicita...

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: google.com