Lojalność psów jest niesamowita, zarówno względem człowieka, jak i partnera. Ogólnie rzecz biorąc, wychowaniem szczeniąt zajmuje się z reguły ich matka. Ale zdarzają się sytuacje, w których ojcowie są również zaangażowani w proces i robią wszystko, aby ich potomstwo dorastało w bezpieczeństwie i miało jedzenie.

Zdarzyło się to w brazylijskim mieście Cariacica. Mieszka tam nieco ponad 300 tysięcy osób. W Cariacica jest kilka klinik weterynaryjnych i to w jednej z nich doszło do tych wydarzeń.

foto: lemurov.net

Kamery monitoringu w pobliżu kliniki zarejestrowały psa, który w żaden sposób nie chciał opuścić wejścia. Sunia przyszła rano pod drzwi kliniki, jakby zdając sobie sprawę, że są tu ludzie, którzy mogą jej udzielić właściwej pomocy.

Lekarz weterynarii João Aureu Rodriguez de Oliveira postanowił dowiedzieć się, co stało się ze zwierzęciem. Badanie wykazało, że pies jest w końcowej fazie ciąży i już przygotowuje się do porodu.

foto: lemurov.net

Amiga, bo tak nazwano zwierzę w klinice, trafiła do lekarzy bez właścicieli. Prawdopodobnie nigdy ich nie miała: sunia była bez chipa i bez obroży. Amiga pomyślnie urodziła sześć zdrowych szczeniąt.

Ale niesamowite wydarzenia na tym się nie skończyły. Przez te wszystkie godziny obok kliniki siedział drugi pies. Lekarze zakładają, że to ojciec szczeniąt, który cierpliwie czekał na swoją partnerkę

foto: lemurov.net

Lekarze weterynarii uznali, że wypuszczanie psów i ich potomstwa z powrotem na ulicę jest niebezpieczne, ponieważ może to odebrać życie szczeniętom.

Dlatego teraz Amiga, jej partner i szczenięta są w klinice. Wszystkie zwierzęta dobrze się czują, teraz przechodzą adaptację. W przyszłości lekarze chcą oddać wszystkie psy w dobre ręce.

Główne zdjęcie: lemurov.net