Istnieje wiele dowcipów o tym, jak trudno jest znaleźć koniec taśmy klejącej. I to nie przypadek, jeśli błędnie zidentyfikujesz i odkleisz koniec, możesz zrujnować znaczną część taśmy. Znaleźliśmy kilka rozwiązań dla tych, którzy znudzili się znajdowaniem końca taśmy.

Pierwszą opcją jest przyklejenie na końcu prostej wykałaczki. Wystarczy umieścić wykałaczkę na końcu taśmy. Jest to szczególnie przydatne, jeśli taśma jest przezroczysta.

Nie masz wykałaczki w domu lub w biurze? Nie szkodzi, wystarczy użyć innego małego przedmiotu, w skrajnym przypadku nawet długopisu. Drugą najlepszą opcją dla biura jest użycie zwykłego spinacza do papieru.

foto: lemurov.net

Zamiast wykałaczki na końcu taśmy można przymocować plastikowy wspornik. Ten proces jest uważany za najbardziej przyjazny dla środowiska: bezużyteczny kawałek plastiku dosłownie dostaje drugie życie.

Jest jeszcze jedna metoda, choć bardziej brudna. Zanurz lekko zwilżony w wodzie palec w pojemniku z sodą oczyszczoną, a następnie zacznij szukać końca taśmy. Tam, gdzie jest wcześniej niezauważony koniec, soda zacznie się gromadzić.

Wszystkie te opcje są znacznie lepsze niż zwijanie końca taśmy klejącej. Dzięki temu taśma nie zostanie tak po prostu zmarnowana, a zaoszczędzisz tym pieniądze.

Główne zdjęcie: lemurov.net