Zdjęcie to uchwycona chwila, która może być smutna lub radosna, przyziemna lub zaskakująca. A każdy obraz może zamienić się w prawdziwą magię, jeśli przyłoży do niego rękę prawdziwy czarodziej. Dowiedzielismy się, że taki czarodziej mieszka w Nigerii.

foto: lemurov.net

Nelson Edosa to nigeryjski fotograf, który zaczął fotografować zupełnie przypadkowo i najpierw zajmował się fotografią jako hobby.

foto: lemurov.net

Ale później fotografia stała się jego pasją, a to, co robi Edosa, po prostu szokuje wyobraźnię.

foto: lemurov.net

Nelson poprawił swoje umiejętności i teraz pokazuje światu prawdziwą magię.

Nigeryjski fotograf na swoim instagramowym koncie, którego liczba subskrybentów przekracza 200 tysięcy, pokazuje nie tylko wyniki, ale także tzw. backstage – co działo się za kulisami, jak powstawały historie, gdzie znajdowali się ich bohaterowie .

foto: lemurov.net

Wszystkie zdjęcia przedstawiają zwykłych ludzi z Nigerii, którzy w cudowny sposób odnajdują się w niesamowitej, czasem bajecznej i fantastycznej atmosferze. Ale wszystkie sesje zdjęciowe odbywają się na terytorium Nigerii, które często wygląda biednie i nieatrakcyjnie.

foto: lemurov.net

Jaki jest sekret zdjęć Nelsona? Wyszukuje dostępne lokalizacje i zazwyczaj wykorzystuje dostępne przedmioty do tworzenia kompozycj. Również wie, jak pracować ze światłem.

foto: lemurov.net

Ale cała magia zaczyna się podczas obróbki. Codzienne i czasami nudne tło się zmienia. Bohaterowie pozostają tacy sami, ale ich otoczenie zmienia się nie do poznania.

foto: lemurov.net

Fotograf dodaje też nieoczekiwane elementy, które zdają się wysyłać bohaterów fotografii w inne światy.

foto: lemurov.net

Zdjęcia Edosa robią wrażenie, ten facet zdecydowanie ma talent. Potrafi zmienić każdego Nigeryjczyka w postać z bajki lub filmu fantasy. A tło - w coś niesamowitego i podniecającego wyobraźnię.

foto: lemurov.net

Spójrz na zdjęcia tego fotografa, a sam wszystko zrozumiesz.

Główne zdjęcie: lemurov.net