Opuszczone przez mieszkańców posiadłości i budynki wyglądają jak sceneria do kręcenia postapokaliptycznego horroru. Przerażają i przyciągają jednocześnie, jakby słychać było echa przeszłości, kiedy życie toczyło się tu pełną parą, ludzie biegali, zajęci pilnymi sprawami... Teraz panuje tu pustka i cisza, i tylko wiatr od czasu do czasu szumi w pustych korytarzach. Chcemy pokazać kilka zdjęć opuszczonych miejsc o tajemniczej i smutnej historii.

Szpital Psychiatryczny w Allenbergu składa się z całego kompleksu opuszczonych budynków w obwodzie kaliningradzkim. Został zbudowany w połowie XIX wieku i istniał do 1940 roku na terenie Prus Wschodnich w Niemczech. Placówkę zamknięto z powodu kilku epidemii, a później przekazano na koszary.

foto: lemurov.net

Hotel Aston Gweedore znajduje się w miejscowości Banbeg w Irlandii. Został opuszczony w 2007 roku, od tego czasu, niegdyś luksusowy hotel, został zniszczony przez wilgotność. Kiedyś przytulna sala teraz przypomina tropikalną szklarnię.

foto: lemurov.net

Latarnia morska na przylądku Aniva na wyspie Sachalin została zbudowana przed II wojną światową. Obecnie ten zabytek został porzucony przez personel i splądrowany przez szabrowników.

foto: lemurov.net

Ta dawno opuszczona drewniana kaplica znajduje się w regionie Wołogdy.

foto: lemurov.net

Kolejki linowe w trudno dostępnych górskich rejonach Kaukazu były często jedynym sposobem podróżowania. Teraz ta stacja nie jest używana w Armenii, mimo prób szabrowników by wynieść sprzęt, pozostaje zamknięta.

foto: lemurov.net

Opuszczony kościół nad brzegiem Kamy. Republika Tatarstanu, rejon Laishevsky, wieś Shuran.

foto: lemurov.net

Wygląda na to, że ten zakład pogrzebowy w Chicago został pozostawiony podczas pogrzebu.

foto: lemurov.net

Wieża średniowiecznego kościoła wznosi się nad jeziorem Rezia we Włoszech, jako pomnik kilku wiosek zalanych w celu stworzenia sztucznego jeziora do produkcji energii elektrycznej.

foto: lemurov.net

Oszałamiające zdjęcie starego gotyckiego kościoła, brakuje tylko duchów.

foto: lemurov.net

Opuszczony samolot wygląda jak scena z kultowego serialu „LOST”.

foto: lemurov.net

Główne zdjęcie: lemurov.net