Flynn to 50 kilogramów mięśni, sierści, pazurów i zębów. Może wygląda dość groźnie, ale w rzeczywistości jest tchórzem. Krzyżówka psa pasterskiego i nowofundlanda boi się nawet wiewiórek. Tylko jedno pomaga mu zachować spokój ducha.

Shauna Halstad nie ma złudzeń co do swojego ogromnego psa Flynna. Choć wygląda jak imponująca bestia: waży już 50 kilogramów i jest tak wysoki jak dorosły człowiek, jeśli stanie na tylnych łapach, to jest strasznym tchórzem. Jeśli zaczniesz wymieniać wszystkie rzeczy, które sprawiają, że Flynn drży ze strachu, musisz zarezerwować sporo czasu.

foto: google

Boi się pudeł, ciemności, paczek, boi się kota domowego - starca bez zębów i pazurów o wyjątkowo dobrodusznym charakterze. Boi się własnego cienia.

I jest tylko jedna rzecz, która pomaga Flynnowi nie oszaleć ze strachu, a jego właścicielowi - ze martwienia się o zwierzaka. To koc. Jak dziecko, które przytula swoją ulubioną pluszową zabawkę, by nie bać się potwora mieszkającego pod łóżkiem, pies czepia się zębami i łapami do koca. Nosi go ze sobą wszędzie przez całe półtora roku swojego życia. Nigdy nie rezygnuje ze swojego ochronnego talizmanu, a właścicielka oczywiście nie myśli o jego odebraniu.

foto: google

Wszystko zaczęło się, gdy Flynn był jeszcze szczeniakiem - ale ogromnym szczeniakiem. Shauna przyniosła do domu mały kocyk z polaru; kupiła go w sklepie „wszystko za dolara” - sklepie, który sprzedaje dużo drobiazgów, a wszystko kosztuje nie więcej niż dolar. Dziewczyna pomyślała, że po spacerze użyje koca do wytarcia łap Flynna. Ale on postanowił inaczej.

foto: google

Duży pies uznał, że kocyk będzie idealnym towarzyszem. Można go przytulić, można go wszędzie nosić. Będzie chronić i otaczać. Flynn zabiera go ze sobą dosłownie wszędzie.

foto: google

Flynn chwytał koc w zęby, gdy tylko się obudził i ciągnął go po domu i na podwórku, Shauna musiała kupić kolejny koc. Potem jeszcze jeden. I jeszcze. Niektóre z nich są nie większe niż ścierka, ale to nie sprawia, że pies lubi je mniej. Czasami składa je wszystkie na stos i kładzie się na nim, wzdychając.

Tylko koce sprawiają, że duży pies jest na tyle odważny, by stawić czoła dzikim zwierzętom. Chociaż Flynn jest kilkadziesiąt razy większy od wiewiórek i królików, boi się ich, jakby było odwrotnie. Tylko koc pozwala zebrać się na odwagę, by opuścić łapę z ganku.

foto: google

Ale miłość Flynna nie ogranicza się do koców. Jego wielkie serce jest pełne miłości do wszystkich członków jego rodziny. Jeśli któryś z właścicieli lub jego towarzysz potrzebuje pocieszenia, wzdychająca góra ciepłego futra jest już obok nich. Pies daje tak wiele radości całej rodzinie, i bardzo się cieszą, że pies znalazł coś, co nieco ułatwia mu życie.

Jeśli twój pies jest tchórzem, wypróbuj life hack Shauny.

Główne zdjęcie: google.com