Zanim kupisz dom, zawsze powinieneś sprawdzić, czy nie ma żadnych nieprzyjemnych niespodzianek. W przeciwnym razie parapetówka może zostać zepsuta. Dowiedzieliśmy się o historii, która wydarzyła się w Stanach Zjednoczonych, po której po prostu nie można kupować domu nieodpowiedzialnie.

Andrew Noyce spędził całe swoje życie w Stanach Zjednoczonych. Mężczyzna pracował bardzo dużo, aby przenieść się do bardziej prestiżowego regionu i w końcu zaoszczędził na własny dom w San Francisco. Po wprowadzeniu się, Andrew zaczął zauważać dziwny szum dochodzący z sufitu.

Aby nie ryzykować swojego bezpieczeństwa i ostatecznie rozwiązać problem, mężczyzna zaprosił do domu pszczelarza: Noyce od razu domyślił się, że natknął się na ul jakiegoś gatunku owadów latających. Zauważał również dziesiątki martwych pszczół przed domem. To go denerwowało, co jest zrozumiałe.

Pszczelarz użył kamery termowizyjnej i stetoskopu, aby ustalić, gdzie pszczoły założyły ul. Musiał zrobić dziurę w suficie, aby usunąć ul z domu. Okazało się, że wszystkie owady w ulu od dłuższego czasu były martwe. Noyce był nękany przez „pszczoły rabusie”, które poczuły zapach miodu po swoich zmarłych braciach i zaczęły go zbierać.

Dla właściciela domu i pszczelarza stało się jasne, że wspólne pozbycie się problemu nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Pszczelarz zaprosił współpracownika. Tylko dzięki wysiłkom trzech dorosłych mężczyzn były udało się tego pozbyć.

Na szczęście pan Noyce szybko zdał sobie sprawę z problemu.

Przebywanie w sąsiedztwie pszczół, zwłaszcza agresywnych przedstawicieli gatunków, może być dla człowieka śmiertelnie niebezpieczne.

Główne zdjęcie: lemurov.net