Wyobraźnia mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni nie ma granic.

Japonia to jeden z najbardziej niezwykłych i tajemniczych krajów na świecie pod każdym względem i najbardziej zaawansowany pod względem różnych technologii. Oczywiście współcześni Japończycy nadążają za duchem czasu, pomimo swojej wyjątkowej kultury i tradycji. A czasami znacznie wyprzedzają ten czas. I to jest dobrze odzwierciedlone w ich innowacjach technologicznych.

foto: storyfox.ru

To, że w tym kraju można kupić w automatach zainstalowanych na ulicach absolutnie wszystko, od artykułów spożywczych po bieliznę, nie jest już dla nas zaskoczeniem.

foto: storyfox.ru

Wszyscy tutejsi ludzie to pracoholicy, więc ucinanie sobie drzemki w najbardziej niezwykłym miejscu, w którym jest taka możliwość, jest w tym kraju normą. Ponadto opuszczenie miejsca pracy wcześniej niż kierownik jest rażącą niesprawiedliwością, a przynajmniej naruszeniem dyscypliny pracy.

foto: storyfox.ru

Dla naszych obywateli zarówno wychowanie, jak i sposób życia tego narodu nie są do końca jasne i czasami są nie do przyjęcia. Najciekawsze jest to, że ich postrzeganie otaczającego ich świata i tego, co tworzą, ma znaczenie w wielu krajach. Niektóre, na pierwszy rzut oka, niezwykłe wynalazki nie zaszkodziłyby wprowadzić do naszego życia, choć nie wszyscy by je zrozumieli i zaakceptowali.

foto: storyfox.ru

Jednym z takich wynalazków są toalety publiczne z przezroczystymi ścianami zainstalowane w parkach w Tokio. Ktoś przyjmie to z nieufnością i potraktuje to jako żart, ale one naprawdę istnieją. Jednak nie wszystko jest takie proste.

foto: storyfox.ru

Ten projekt został zaprojektowany i wykonany w taki sposób, aby był przydatny nie tylko w pewnych sytuacjach, które są zrozumiałe dla wszystkich, ale także ogólnie dla ludzi wokół.

foto: storyfox.ru

Ściany konstrukcji pozostają przezroczyste, dopóki gość nie wejdzie i nie zamknie drzwi wejściowych kluczem. Następnie uruchamia się automatyka, a szkło staje się matowe. Z ulicy za nim nic nie widać.

foto: storyfox.ru

Wieczorami i w nocy włącza się wielokolorowe podświetlenie. W ten sposób budki stają się dodatkowym źródłem oświetlenia ulicznego.

Jeśli dobrze się zastanowić, pomysł naprawdę zasługuje na uwagę, ale pojawia się pytanie, jak zareagowaliby na taką toaletę ludzie z naszą mentalnością.

Główne zdjęcie: storyfox.ru