Kiedy Lucy Falconer z Glasgow po raz pierwszy poszła do szkoły, to wydarzenie przeszłoby niezauważone przez wszystkich oprócz rodziny dziewczynki, gdyby nie dwa zdjęcia. Mama Gillian, dumna ze swojej córki, zrobiła jej świetne zdjęcie przed wysłaniem jej rano do szkoły.

A potem nie mogła się oprzeć i zrobiła kolejne zdjęcie - kiedy 5-letnia Lucy wróciła do domu. Spójrz na różnicę, a wszystko zrozumiesz.

Rodzina Falconer ma czworo dzieci i Lucy wie z pierwszej ręki, czym jest szkoła. Oto jest ze swoim starszym bratem, przygotowując się do rozpoczęcia przygody ze szkołą.

foto: turba-urba.org

Tak wyszła z domu tego ranka. Spódnica, pończochy, krawat, kokardka. Zgrabna fryzura i uśmiech - Lucy nie może się doczekać pierwszego dnia w szkole.

foto: turba-urba.org

I zaledwie kilka godzin później tak wróciła do domu. Nawet z przymróżeniem oka na nieostrożność małych dzieci Lucy wyglądała nie najlepiej, chociaż tego nie okazywała.

foto: turba-urba.org

Kiedy jej matka zapytała, jak minął jej pierwszy dzień w szkole, dziewczyna nonszalancko odpowiedziała: „Och, nic specjalnego”. Ale mama zauważyła, że wieczorem córka poszła spać wcześniej niż zwykle. No cóż, młoda Lucy, witaj na tym świecie - dzieciństwo minęło, a przed nami prawie dorosłe życie. W Szkocji nie tylko zaczynają chodzić do szkoły w wieku 5 lat, ale większość dzieci zaczyna zajęcia od połowy sierpnia. Letnie wakacje są krótkie i teraz Lucy wie to z własnego doświadczenia.

foto: turba-urba.org

Prosta historia Lucy Falconer szybko stała się wirusowa, ponieważ co drugi użytkownik Internetu zobaczył odbicie swojej rzeczywistości w zestawieniu dwóch zdjęć. Ktoś przepomniał też o szkole, inni - o uczelniach, a przytłaczająca większość określiła to jako pierwsze wyjście do pracy lub początek kariery.

foto: turba-urba.org

Wszyscy wchodzimy do wielkiego świata z uśmiechem, a potem ledwo mamy siłę, by wciągnąć do domu plecak z jednorożcem.

Ale takie jest życie, nic nie da się z tym zrobić.

Główne zdjęcie: turba-urba.org