Kate Middleton, która ma 39 lat, pojawiła się w niedzielę na nabożeństwie w Cenotaph, by uczcić pamięć poległych żołnierzy. Księżna stanęła na balkonie Pałacu Buckingham.

Królowa brytyjska opuściła nabożeństwo po raz pierwszy od 22 lat. Jej Królewska Mość zachorowała 20 października i wymagała nawet nagłej hospitalizacji. Lekarze nalegali, aby Elżbieta II więcej odpoczywała, ale mimo to królowa spodziewała się, że będzie obecna na nabożeństwie. Dopiero na krótko przed wydarzeniem okazało się, że odbędzie się ono bez udziału królowej.

foto: google

Księżna Cambridge musiała zająć miejsce Jej Królewskiej Mości. Żona księcia Williama podczas nabożeństwa była pomiędzy Camillą Parker-Bowles a Sophią of Wessex.

Hrabina Wessex otarła łzy z oczu, gdy dołączyła do księżnej Cambridge i księżnej Kornwalii na balkonie. Moment ten został uchwycony przez fotografów.

foto: google

Wszystkie trzy panie były ubrane na czarno. Do ich płaszczy przypięto maki, które miały symbolizować pamięć o poległych. Kate wyglądała niezwykle uroczyście. Zajęła miejsce królowej z godnością i bez zażenowania. Księżna miała na sobie ten sam płaszcz Alexandra McQueena, który miała na sobie trzy lata wcześniej.

Książę Karol, książę William, księżna Anna i książę Edward złożyli wieńce pod Cenotaphem. Jednak syn królowej z trudem powstrzymywał łzy podczas ceremonii.

foto: google

„Wszyscy tacy smutni, boją się o królową”, „Windsorowie na pewno czymś się martwią”, „Co się dzieje w rodzinie królewskiej?” – o tym dyskutują brytyjscy blogerzy.

Główne zdjęcie: google.com