Matka ciężko to zniosła, gdy została oddzielona od swoich młodych. Odmawiała jedzenia i bardzo tęskniła. Pracownicy schroniska nie mogli patrzeć na cierpienie psa i postanowili zacząć działać.

Uroczy piesek o imieniu Cora został oddany do schroniska bez żadnego powodu. Ale tak to już jest. Pracownicy Marin Human Society byli zaskoczeni, gdy podczas badania dowiedzieli się, że Cora niedawno urodziła - jej właściciel nie powiedział ani słowa o szczeniętach.

W schronisku Cora całkowicie wpadła w melancholię. Tak bardzo tęskniła, że odmawiała jedzenia i nie nawiązywała kontaktu z ludźmi. Jej piersi były pełne mleka, a sunia nie miała kogo karmić. Pracownicy schroniska nie mogli patrzeć na cierpienie zwierzęcia i przyjechali do jej dawnego domu, aby prosić rodzinę o oddanie szczeniąt.

Ich przeczucie się potwierdziło: właściciel przygotowywał potomstwo do sprzedaży, a sama Cora po urodzeniu szczeniąt nie była już potrzebna.

Przekonanie byłych właścicieli psa nie było łatwe. Według jednej z wolontariuszek, próbowali oni wywrzeć presję na to, jak źle szczeniaki radzą sobie bez matki. Po krótkich negocjacjach właściciel uległ i oddał szczeniaków.

Wkrótce doszło do długo oczekiwanego spotkania, które pracownicy schroniska nagrali na wideo. Cora siedziała w swojej zagrodzie, skulona w kącie, i drżała. Nie podeszła do ludzi, nawet gdy usłyszała pisk swoich młodych. Ale potem jej strach ustąpił. Podbiegła do młodych i zaczęła energicznie merdać ogonem. Młode, czując ciepło matki, przytuliły się do Cory ze wszystkich stron. Rodzina znów była razem!

Source: youtube.com

Po tym wydarzeniu stał się cud. Cora, wcześniej zdystansowana i przestraszona, niepewnie podeszła do jednej z pracownic schroniska i wdrapała się na jej kolana, jakby chcąc podziękować za jej dobroć i zwrot szczeniaków. Wszyscy obecni, obserwując szczęśliwą rodzinę, nie mogli powstrzymać łez i cieszyli się z dobrego zakończenia tej historii - co w ich pracy nie zdarza się zbyt często. Szczeniaki otrzymały imiona po bohaterach słynnego serialu „Downton Abbey” - Mosley, Branson, Edith i Carson.

Główne zdjęcie: google.com