Dziesięć psychologicznych życiowych prawd, które mogą zmienić Twoje życie. Pomogą Ci one wnieść więcej jasności do Twojego życia i lepiej zrozumieć ludzi wokół Ciebie.

Zasada 1: Stajemy się tym, o czym myślimy. To, co nas pociąga, jest tym, co mamy w środku.

Zasada 2: Istnieją dwie główne drogi: zaakceptować rzeczy takimi, jakimi są, lub wziąć odpowiedzialność za zmiany. Płacimy cenę zarówno za działanie, jak i za brak działania - choć cena się różni.

Zasada 3: Pamiętaj o więzi między swoim ciałem a emocjami! Komórki Twojego ciała reagują na każdą emocję. Negatywizm wpływa na nasz system odpornościowy.

Zasada 4: Osoba, która stara się uszczęśliwić wszystkich, zazwyczaj jest samotna. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to uczynić siebie szczęśliwym. Nie powinieneś być odpowiedzialny za czyjeś szczęście.

Zasada 5: Jeśli przyjaźń trwa co najmniej siedem lat, to jest prawdziwa. Przyjaźń, która przejdzie test siedmiu lat, nigdy się nie rozpadnie! Prawdziwe przyjaźnie są gwarancją dobrego życia.

Zasada 6: Złość jest mechanizmem obronnym przed bólem. Kiedy ktoś jest zły, to cierpi. Osoba ta nie potrafi właściwie wyrazić swoich negatywnych emocji i reaguje agresywnie. Za gniewem kryje się wiele bólu.

Zasada 7: Prawdziwa miłość jest wtedy, gdy nie przywłaszczasz sobie osoby, którą kochasz. Chcesz, aby ta osoba była szczęśliwa, nawet jeśli nie ma jej obok Ciebie.

Zasada 8: Zawsze dokonuj wyboru, który najbardziej Cię przeraża, ponieważ to właśnie pomoże Ci rozwinąć się najszybciej.

Zasada 9: Mężczyźni mają tendencję do zapominania i nie wybaczania, podczas gdy kobiety mają tendencję do wybaczania i nie zapominania.

Zasada 10: Czasami trzeba zadać sobie trud, aby sprawdzić, na których bliskich można liczyć. Natomiast czasem trzeba zniknąć z życia ludzi, by uświadomić im, jak bardzo jest się dla nich ważnym.

Wszystko, co nam się przytrafia, dzieje się z jakiegoś powodu. To zawsze jest coś, co nas zmienia.

Nie możemy jednak zmienić tego, co już się wydarzyło albo co się dopiero wydarzy. Więc przestań martwić się o przyszłość i zapomnij o przeszłości!

Po 11 września firma zaprosiła ocalałych pracowników firmy do dyskusji na temat poszukiwania nowej siedziby. Ludzie zaczęli opowiadać o tym, jak to się stało, że przeżyli.

Dyrektor firmy przeżył, bo jego syn po raz pierwszy poszedł do przedszkola. Inny pracownik ocalał, bo wyszedł kupić pączki. Pewna kobieta nie dotarła na czas, bo nie zadzwonił jej budzik. Inny pracownik nie zdążył na autobus. Inna pobrudziła się podczas śniadania i została, żeby się przebrać.

Kolejna osoba nie mogła uruchomić samochodu. Druga wróciła, by odebrać telefon. U ojca dwójki dzieci jedno z dzieci zaspało do szkoły. Do innego szczęśliwca nie przyjechała taksówka.

Przykładem, który poruszył wszystkich był człowiek, który rano założył nowe buty. W drodze do pracy otarł sobie nogę i wszedł do apteki kupić plaster. Taki drobiazg spowodował, że przeżył.

Teraz, kiedy stoję w korku, spóźniam się do windy lub wracam do domu po tym, jak zapomniałem kluczy, myślę, że być może właśnie Wszechświat chce, żebym w tym momencie byłem właśnie tu…

Następnym razem, gdy zaśpisz, gdy dzieci za wolno się ubierają, gdy nie możesz znaleźć kluczy lub stoisz na każdych światłach, nie denerwuj się. Być może to Wszechświat troszczy się o Ciebie!

Główne zdjęcie: turba-urba.org