Teraz jest dobry czas, aby zrobić porządki. Spróbuj!

Istnieje prawo obfitości - aby nadeszło nowe, trzeba pozbyć się starego. W przeciwnym razie, dla nowego, Wszechświat (Bóg, jak kto woli) nie widzi miejsca, dokąd może „wysłać”.

W Chinach jest takie powiedzenie: „Stare nie odejdzie, nowe nie przyjdzie”.

W Feng Shui stare rzeczy (rupiecie, śmieci) nie pozwalają na swobodny przepływ życiodajnej energii Qi, a więc żadne zmiany w życiu ani nowe rzeczy nie wchodzą w rachubę.

Kolejny wniosek: kiedy zakładamy starą rzecz, spryskujemy się dawno nieużywanymi perfumami lub słyszymy muzykę z przeszłości, zostajemy dosłownie przeniesieni w czasie. To elementarne NLP - wszystkie te tak zwane „kotwice emocjonalne”. Stare rzeczy (perfumy, ubrania i wszystko inne) są związane z pewnymi wspomnieniami i są one automatycznie odtwarzane w kontakcie z „kotwicą”. Rzecz jednak w tym, że to nie tylko emocje się pojawiają - pojawiają się w nas stare myśli i to jest bardzo niebezpieczne, bo myśli, jak wiemy, kształtują życie. Kształtujemy więc życie starymi myślami i nie otrzymujemy tego, czego chcemy.

Trzymając się starych rzeczy z myślą „A co jeśli nie będę miał pieniędzy na kupno nowych rzeczy i nigdy już tego nie będę miał?” współbrzmi z mentalnością biednych i mamy ubóstwo. Jeśli spokojnie wyrzucamy niepotrzebne rzeczy z myślą „kupię więcej albo wszechświat da mi coś lepszego”, to rezonujemy z mentalnością bogatych i zyskujemy bogactwo.

Każdy z nas ma mnóstwo rzeczy, które mógłby wyrzucić. Albo oddać biednym (ale zanim to zrobisz, musisz wyprać i doprowadzić do ładu - tak, żeby na tej rzeczy nie było już twojej energii). Rzeczy, których nie używałeś przez 2 lata, na przykład, lub które szkoda było wyrzucić. Teraz jest dobry czas, aby zrobić porządki. Spróbuj i zobacz, jak się z tym czujesz.

Główne zdjęcie: lamp.im