Ręczniki kuchenne, których używa na co dzień każda gospodyni domowa, nie tylko bardzo szybko się brudzą, ale także pochłaniają wszelkie zapachy. W efekcie przybierają nieatrakcyjny wygląd i bardzo nieprzyjemnie pachną. Ale problem można rozwiązać: w prosty sposób ręczniki można zrobić idealnymi

Więc co zrobić? Weź 5-litrowy rondel lub podobny pojemnik, miskę lub wiadro, które można podgrzać na kuchence. Wlej pięć litrów czystej wody, zagotuj.

foto: lemurov.net

Teraz dodaj niezbędne składniki do wrzącej wody. Pierwszy to proszek do prania i absolutnie dowolny (niekoniecznie dobry i drogi). Potrzeba pół szklanki. Drugim składnikiem jest wybielacz w proszku. Potrzeba trzech dużych kopiastych łyżek. Trzecim składnikiem jest olej słonecznikowy. Trzeba wziąć trzy łyżki.

foto: lemurov.net

Teraz zaczyna się zabawa. Dodaj wszystkie składniki do wody, dokładnie wymieszaj. Następnie zanurz w tym roztworze swoje nieprzyjemnie pachnące i bardzo brudne ręczniki. Gdy mieszanina ostygnie, ręczniki można wyjąć. Pozostaje je wypłukać i wysuszyć. Zobaczysz, ręczniki będą wyglądały tak, jakby zostały dzisiaj kupione.

Jest jeszcze jedna odmiana tej metody. Wszystko jest takie samo, ale składniki są nieco inne: pół szklanki proszku do prania, taka sama ilość wybielacza (odpowiedni jest również płyn), łyżka rafinowanego oleju roślinnego i łyżeczka zwykłej sody oczyszczonej. Składniki rozpuszczają się również w przegotowanej wodzie, w której następnie zanurza się ręczniki.

foto: lemurov.net

Ważne jest, aby zrozumieć, że obie opisane powyżej metody nadają się wyłącznie do materiałów, które wytrzymują wysokie temperatury (90-100 stopni Celsjusza) i nie wymagają wyjątkowo delikatnego prania w temperaturze 30-40 ℃. W przeciwnym razie ręczniki stracą swój kształt i będą brzydko wyglądać.

Główne zdjęcie: lemurov.net