Wielu z nas chciałoby zapewne urodzić się z podręcznikiem zasad, które pomogłyby nam wieść szczęśliwe i beztroskie życie. Ale niestety, wszystkiego musimy się nauczyć z doświadczenia, chyba że jesteśmy gotowi posłuchać mądrych rad tych, którzy już przeżyli pewne okoliczności...

Nigdy nie przerzucaj odpowiedzialności na innych za to, co dzieje się w Twoim życiu

Wiem, że pokusa jest wielka, ale miej litość nad sobą. Dopiero w momencie, gdy wewnętrznie zaakceptujesz tę decyzję – „Jestem autorem moich porażek i twórcą moich sukcesów” – zyskasz siłę.

Zaakceptuj to, że przeszłości nie da się zmienić

Mamy tylko kontrolę nad naszą przyszłością, która zależy bezpośrednio od tego, co zrobimy teraz, w obecnej chwili. Nie oczekuj, że przyszłość uśmiechnie się do Ciebie - spraw, aby nie mogła powstrzymać Twojego uśmiechu.

Pozbądź się iluzji, że możesz zmienić innych ludzi

Podświadomie wszyscy ulegamy temu naiwnemu złudzeniu, w wyniku czego cierpimy w najprawdziwszym tego słowa znaczeniu. Ludzie zmieniają się tylko przez okoliczności, wszystko inne jest tylko oszustwem percepcji. Pozwól im być innymi, a w pewnym momencie nawet zaczniesz się tym cieszyć.

Inni potrzebują nas silnych

Słabi, zmęczeni, cierpiący, nieszczęśliwi - nikt nas nie potrzebuje. Jeśli udają, że sprawy mają się inaczej, to po prostu wprowadzają cię w błąd. Nie poddawaj się! Zgódź się z absolutnością tej zasady, zrób wydech, otrząśnij się, a zrozumiesz, że nie ma się czym denerwować.

Wszystkie nasze działania będą miały określone konsekwencje

Faktycznie, zawsze wybieramy nie to, co zrobimy, ale to, co stanie się w wyniku tego naszego działania. Dlatego zanim zrobisz coś głupiego, zastanów się dokładnie nad jego konsekwencjami, a wtedy będzie o wiele mniej głupich rzeczy w twoim życiu.

Nie żyj tak, jakbyś miał żyć wiecznie

Każdy z nas umrze. Jest to nieuniknione i udowodnione. Możesz cierpieć i męczyć się z tego powodu, albo możesz podjąć wysiłek, aby zostawić to za sobą raz na zawsze. Nie żyj tak, jakbyś miał żyć wiecznie. I nie żyj tak, jakbyś miał jutro umrzeć. Rozważ oba te oświadczenia, a znajdziesz swój własny przepis na szczęśliwe życie.

Rób to, co wewnętrznie uważasz za ważne.

Jeśli zastanawiasz się nad sensem życia, to prawdopodobnie jest to po prostu depresja. Ważny jest nie konkretny „sens życia”, ale poczucie sensu życia. Rób to, co uważasz za ważne wewnętrznie. Nie zapomnij sobie tego powiedzieć. I nie gonić za sukcesem. Jeśli po prostu będziesz robić to, co uważasz za ważne, sukces nadejdzie.

Nigdy nie trać swojego czasu i energii na ludzi, którym na tobie nie zależy

Albo, co gorsza, na tych, którzy cię nie kochają. Na tym świecie jest wielu ludzi, z którymi można żyć w radości. Po prostu nie musisz być zamknięty i podejrzliwy.

Uwierz mi, nie masz nic do stracenia będąc otwartym i życzliwym!

Główne zdjęcie: lavender.land