Postanowiliśmy opowiedzieć o niezwykłej i bardzo odważnej dziewczynie - Amerykance Mahogany Geter.

Dziewczyna mieszka w Knoxville, teraz ma 23 lata, ale przez całe życie dosłownie walczy o swoje prawo do życia we współczesnym społeczeństwie. Chodzi o to, że prawie natychmiast po urodzeniu u Mahogany zdiagnozowano limfostazę, która jest inaczej nazywana obrzękiem limfatycznym. Przy takiej chorobie przepływ limfy zostaje zakłócony, przez co płyn jest patologicznie zatrzymywany w tkankach miękkich i dochodzi do silnego obrzęku.

https://www.instagram.com/p/B7UBSRpBQcC/?utm_source=ig_embed&ig_rid=53735686-15b0-4662-873c-a55eac65487a

Mahogany ma dość agresywną postać choroby: jej lewa noga jest zawsze opuchnięta i waży do 45-50 kilogramów. Nie ma lekarstwa na obrzęk limfatyczny, jest tylko terapia wspomagająca i łagodząca objawy, która obejmuje specjalny schemat picia z dużą ilością wody w celu oczyszczenia organizmu. Napoje alkoholowe i słone są przeciwwskazane. Regularnie wykonuje się również zabiegi medyczne: okłady, fizjoterapię, drenaż limfatyczny.

https://www.instagram.com/p/CSH8__ul-cT/?utm_source=ig_embed&ig_rid=1ca9fc95-eb50-4561-afb8-09e21401e6dc

Mahogany przyznaje, że z powodu jej osobliwości rówieśnicy dokuczali jej i obrażali ją w szkole. Nawet przechodnie wypowiadali nieprzyjemne komentarze. Geter praktycznie nie ma przyjaciół, a jej mama jest jej najlepszą przyjaciółką, która zawsze uważała córkę za najpiękniejszą i wspierała ją w każdy możliwy sposób. Mahogany jest zarejestrowana w sieciach społecznościowych, ponad 22 tysiące osób obserwuje jej konto na Instagramie. Ale wśród internautów jest wielu złych i okrutnych ludzi, którzy pod zdjęciami dziewczyny zostawiają komentarze z osobistymi obelgami.

https://www.instagram.com/p/CSH4GeFlpEK/?utm_source=ig_embed&ig_rid=ae490768-601f-4bd0-92b6-859a077f7c12

Ale Mahogany nauczyła się ignorować nienawiść i okrucieństwo otaczających ją osób. Potrafiła też pokochać siebie. Był okres, kiedy uważała się za brzydką i myślała, że ​​Bóg ją przeklął. Ale wtedy Geter uwierzył, że Bóg zesłał taką próbę, bo dziewczyna ma silnego ducha i poradzi sobie ze wszystkim. Dziś Geter kocha siebie i jest dumna z tego, do czego zdolne jest jej niesamowite ciało. Pomaga innym osobom z niepełnosprawnością zdrowotną i fizyczną pokonywać trudności.

Mahogany marzy o zostaniu modelką i robi wszystko, aby jej marzenia się spełniły. Regularnie uczestniczy w ciekawych i odważnych amatorskich sesjach zdjęciowych, w których otwarcie demonstruje swoją osobliwość i nie stara się tego ukrywać. Wybiera kobiece, atrakcyjne stroje i pewnie zachowuje się przed kamerą.

https://www.instagram.com/p/CL4memujv37/?utm_source=ig_embed&ig_rid=2b1723c9-052d-4605-a972-9b5946ecdc00

Geter nie osiągnęła jeszcze swojego celu, ponadto nie jest w stanie pracować na stałw ze względu na konieczność ciągłego leczenia. Ale jest bardzo wytrwała, więc zamierza dalej uczęstniczyć w sesjach i mieć nadzieję, że zostanie zauważona. A sądząc po tym, że wiele światowych mediów już pisało o Mahogany, jej sukces nie jest odległy.

Geter marzy o tym, by zacząć utrzymywać siebie i swoją rodzinę, kupić dom dla ukochanej mamy, a także zacząć pomagać ludziom w zwiększaniu świadomości na temat obrzęków limfatycznych. A ta odważna i bystra dziewczyna na pewno odniesie sukces!

Główne zdjęcie: lemurov.net