Awangardowy fotograf Antti Laitinen nie tylko fotografuje piękne krajobrazy, ale także tworzy instalacje artystyczne ukazujące sprzeciw wobec sił natury. Antti stworzył cykl Broken Landscape, na który składają się niezwykłe artystyczne fotografie - maleńka wysepka z piasku stworzona przez człowieka na środku Bałtyku, łódź z kory brzozowej, zawieszone w powietrzu blaszane drzewo. Ale wszystkie te obrazy pozostały w galerii w obszarze uwagi koneserów i znawców.

foto: laykni.com

Ale zdjęcie, o którym dzisiaj opowiemy, zrobiło furorę w sieci. W 2018 roku Antti wraz z asystentem stworzyli tzw. „okno światła” w gęstym i ciemnym świerkowym lesie. Mężczyźni pracowali przy użyciu piły i sekatora, aż zrobili otwór o średnicy 4,5 metra.

Foto:

foto: laykni.com

Koleżanka fotografa zadbała o to, by krąg był równy. Plan się spełnił, zdjęcie zostało zrobione, a nawet wystawione za kilka miesięcy.

I to właśnie ten obraz przyniósł sławę jego autorowi. W końcu ogromna dziura w lesie nie dawała spokoju miejscowym, którzy również udostępnili jej zdjęcia w sieci.

foto: laykni.com

Amerykanin Kenny Klaus opublikował zdjęcie „dziury” w sieci społecznościowej z pytaniem „Co to jest?” Sam nie spodziewał się, że ponad milion użytkowników zobaczy ten post w ciągu jednego dnia. W komentarzach zaczęto wyrażać teorie o pochodzeniu tego zjawiska, niektórzy sugerowali, że zrobili to kosmici, a inni pisali o błędzie w obliczeniach przy strzelaniu z armaty laserowej. Przedstawiono także bajeczne wersje o hobbitach i czarownikach.

foto: laykni.com

Zdjęcie zostało zidentyfikowane przez znajomego autora i opowiedział o tym na Twitterze. Tego samego dnia strona Antti Laitinena uległa awarii pod naporem ciekawskich użytkowników.

foto: laykni.com

Jak podoba Ci się praca artysty?

Główne zdjęcie: laykni.com