Wydaje się, że człowiek już zbadał świat i znalazł naukowe wytłumaczenie na wszystko. Ale tak naprawdę każdy dzień jest pełen uroczych, małych cudów. Najważniejsze jest, aby umieć je zauważyć lub nawet samemu stworzyć.

Ta kobieta zawsze kochała ptaki, a kiedy wrony zainteresowały się jej karmnikiem, była przeszczęśliwa. Udało jej się zdobyć zaufanie pierzastej rodziny, a wrony jej podziękowały. Na swój sposób. Kobieta udokumentowała tę wzruszającą relację w serii filmików, a kiedy widzowie zobaczyli prezenty od wron, byli zachwyceni.

Source: TikTok

Wszystko zaczęło się dwa i pół roku temu, kiedy Tango wprowadziła się do nowego domu w Wirginii. Przed balkonem mieszkania, w którym mieszkała z dziećmi, było mnóstwo zieleni. W koronach drzew gnieździły się małe ptaki, a gdzieś w pobliżu mieszkały czarne kruki. Sprytne ptaki natychmiast zaczęły przyglądać się nowej sąsiadce. Kobieta zawsze lubiła obserwować ptaki, a wrony obserwowały ją z dachu domu naprzeciwko. Kiedy Tango wyszła na balkon, zobaczyła trzy czarne kształty na tle jasnego nieba.

Source: TikTok

Zaczęła się zadomawiać. Zasadziła kwiaty na balkonie, a następnie ustawiła karmnik dla ptaków. Były tam ziarna, nasiona i suszone jagody, które przyciągały ptaki, ale po pewnym czasie wrony zaczęły również zaglądać do karmnika, zastanawiając się, czy dla nich też coś się znajdzie. I słusznie, bo za każdym razem kobieta zostawiała dużego orzecha. Kiedy wrony stały się częstymi gośćmi w karmniku, Tango zaczęła eksperymentować: zostawiała im karmę dla kotów, świeże mięso i jajko sadzone.

Source: TikTok

Wrony chętnie częstowały się i wkrótce przestały się bać, ale kobieta zachowała pełen szacunku dystans. W końcu nieufność wobec ludzi jest kluczem do przetrwania małego, dzikiego stworzenia w wielkim świecie. Kiedy sprawiasz, że relacje są zbyt bliskie, narażasz ptaka na niebezpieczeństwo. Jednak wrony okazały się być bardzo inteligentnymi i wdzięcznymi stworzeniami.

Source: TikTok

Ptaki zaczęły przynosić kobiecie drobne upominki. Zostawiały je na karmniku, jakby płaciły za otrzymane smakołyki. Na początku były to tylko ładne kamyczki i gałązki. Potem były małe skarby - monety, okrągłe żołędzie, metalowe kółko od puszki. Ale zdarzały się też rzeczy naprawdę urocze: błyszcząca szklana kula czy kawałek niebieskiego porcelanowego talerza z kwiatami. Zostawiały również kobiecie swoje pióra.

Source: TikTok

Były to piękne, duże pióra - albo z ogona, albo ze skrzydeł. „Takie pióro nie jest łatwe do wyrwania - napisał ktoś w komentarzach - więc jest to rzeczywiście bardzo cenny prezent”. Kiedy zaczął się lockdown i kobieta zaczęła spędzać cały czas w domu, postanowiła zwracać większą uwagę na swoich niesamowitych sąsiadów - a ptaki w zamian zaczęły częściej rozpieszczać ją prezentami. Tango umieściła wszystkie skarby w szklanym wazonie: stworzyła prawdziwe dzieło sztuki.

Source: TikTok

Tango była zachwycona tą przyjaźnią i inteligencją swoich pierzastych przyjaciół. Może kobieta miała nawet nadzieję, że z czasem ich przyjaźń stanie się bliższa: pamiętała, że w dzieciństwie miała z siostrą małego kruka, który potrafił powiedzieć „Cześć” i „Chcę precla”, a teraz miała papugę. Nie potrafi mówić, ale bardzo słodko śpiewa.

Source: TikTok

Główne zdjęcie: google.com