Szczera przyjaźń między tymi dwoma istotami jest niesamowita. Tak bardzo się różnią, ale czy to ma znaczenie, skoro tak dobrze im razem?

Colt - golden retriever i Carlton – świnka miniaturka mieszkają obok siebie. Ta dwójka są najlepszymi przyjaciółmi, którzy nie mogą bez siebie przeżyć ani jednego dnia. Nigdy się razem nie nudzą. Zaraz po przebudzeniu Colt prosi, aby odwiedzić sąsiada na podwórku. Carlton nie ma nic przeciwko porannej przebieżce na świeżym powietrzu ze swoim ukochanym przyjacielem. Po zabawie, ta słodka para zasypia na werandzie w ciepłych promieniach słońca - i jest to piękny widok do oglądania.

foto: google

Historia poznania się Carltona i Colta zaczęła się, gdy Mary, właścicielka retrievera, zaprosiła do siebie sąsiadkę Amandę. Dziewczyna postanowiła zabrać ze sobą swojego niezwykłego pupila - świnkę miniaturkę. Żadna z dziewczyn nie wiedziała, czy piesek i świnka się dogadają, więc postanowiły, że najpierw pozwolą im popatrzeć na siebie przez szklane drzwi. Ale już od pierwszych minut widać było, że spodobali się sobie nawzajem.

Według Amandy, jej zwierzak jest bardzo punktualny. Wie dokładnie, o której godzinie Colt przychodzi z wizytą i wita go w drzwiach głośnymi odgłosami. Kiedy widzi Carltona, skacze z radości na wszystkich czterech łapach.

foto: google

Chociaż Colt i Carlton nie są do siebie podobni, ich zainteresowania są takie same. Jeśli są wpuszczane do domu, nie mają nic przeciwko wylegiwaniu się na kanapie przez godzinę lub dwie razem. Latem świnka i piesek ścigają się po zielonym trawniku, a jesienią zgrabiają opadłe liście i robią bałagan na podwórku. Kiedy właścicielka świnki bierze szczotkę, aby uczesać swojego pupila, Colt jest tuż obok, błagając również o czesanie.

Dziewczynom podoba się ta szczera przyjaźń między zwierzakami. Starają się nie ograniczać ich komunikacji i często organizują wspólne zajęcia, takie jak spacery po lesie czy siedzenie na podwórku. Dla Colta, u którego w wieku trzech lat zdiagnozowano zapalenie stawów, możliwość większego ruchu jest bezcenna. Jego przyjaźń z Carltonem miała pozytywny wpływ zarówno na zdrowie fizyczne, jak i emocjonalne psa. I to wielkie szczęście znaleźć przyjaciela, który cię kocha, takim, jakim jesteś.

Source: facebook.com

Główne zdjęcie: google.com