Zespół badaczy, w ramach projektu „Abandoned Britain”, wytropił kolejny zabytek w pobliżu wsi. Pragniemy opowiedzieć więcej o tym domku jak z kreskówki.

Oryginalna budowa, w kształcie gigantycznego buta, została znaleziona w zalesionym pustkowiu w pobliżu klifu. Uczestnicy projektu z zasady nie ujawniają współrzędnych swoich znalezisk, obawiając się wandali.

foto: lemurov.net

Bajka „There was an old women who lived in a shoe” pochodzi z 1794 roku, ale autor nie jest znany. Opowiada o matce wielodzietnej rodziny mieszkającej razem z dziećmi w domu w kształcie buta. Jednak w późniejszej wersji została opublikowana w książce „The real mother goose”, gdzie bajka została trochę zmieniona.

foto: lemurov.net

W szczególności zmianie uległa ostatnia linijka tej bajki. O ile wcześniejsza wersja podawała, że matka „biła nieposłuszne dzieci i kazała im iść spać”, o tyle w 1901 roku staruszka nie biła już dzieci przed snem, ale „całowała je z radości”, widocznie z czasem metody wychowawcze uległy zmianie.

Niestety, ta budowa została odnaleziona w bardzo złym stanie. Tylko fasada „buta” jest w dobrym stanie. Dach i wnętrze domu są po prostu niebezpieczne dla przypadkowych turystów. Członkowie ekipy poszukiwawczej zamieścili zdjęcie na swojej stronie na Facebooku i poprosili użytkowników o pomoc w ustaleniu historii domu.

foto: lemurov.net

Co ciekawe, subskrybenci byli podzieleni w swoich opiniach. Niektórzy pisali, że rzeczywiście mieszkała tu kiedyś kobieta, około lat 50-tych. Inni twierdzili, że domek w kształcie buta był w rzeczywistości tylko częścią parku rozrywki dla dzieci. Jak odkryli badacze, oboje mieli rację.

foto: lemurov.net

Rzeczywiście, na podstawie nielicznych dowodów, zespołowi udało się potwierdzić, że w połowie ubiegłego wieku mieszkała tu kobieta, a także to, że jej dom stał się później częścią atrakcji na placu zabaw w latach 70. i 80. Dziś jednak dom wymaga gruntownej renowacji, gdyż porośnięty mchem i roślinnością potwierdza aksjomat, że prędzej czy później natura zabiera to co do niej należy.

Główne zdjęcie: lemurov.net