Ten zabawny filmik przedstawiający stukilogramowego słonia morskiego przytulającego się do fotografa jest naprawdę wyjątkowy. Nawet zwierzęta znają korzyści płynące z przytulania.

Na wyspę Gold Harbour przybyła para fotografów z Georgii Południowej, którzy specjalizują się w robieniu zdjęć zwierzętom. Jest to dom dla kolonii pingwinów królewskich, które Jess Tonton i Chris Bray mieli właśnie obserwować.

Gdy kobieta położyła się na skalistym brzegu, aby znaleźć dobry kąt, podeszła do niej grupa małych słoni morskich. Ciekawski i najwyraźniej najodważniejszy z nich postanowił przyjrzeć się człowiekowi z bliska.

Source: youtube.com

Zwierzę przyjrzało się Jess, a potem przytuliło się do niej, opierając swoją dużą głowę na jej plecach. Pozostałe zwierzaki nie mogły nie dołączyć do tej dwójki.

Wyglądało to tak uroczo, że Chris nie spieszył się z pomocą żonie, a postanowił nagrać ciekawe zachowanie młodych zwierząt. Jednak, sądząc po reakcji kobiety, przytulanie się do morskich słoni było dość dziwne, a jednak przyjemne.

Główne zdjęcie: lemurov.net