Wzruszająca chwila pożegnania małej pandy z człowiekiem nie pozostawi nikogo obojętnym.

Ponad 4 miliony wyświetleń w ciągu miesiąca – taki rekord na początku 2021 r. osiągnął filmik przedstawiający małą pandę z południowokoreańskiego Zoo. Ta dwójka została przypadkowymi uczestnikami filmiku, który został nakręcony podczas kontroli wagi. Nagranie z tego Zoo Everland (miasto Yongin, prowincja Gyeonggi-do), opublikowane w mediach społecznościowych, przyniosło sławę małej pandzie o imieniu Fu Bao. Pracownik Zoo opiekujący się zwierzęciem, również zyskał popularność.

Na początku filmiku widać, jak pracownik ostrożnie umieszcza pandę na wadze. Młode siedzi cicho - mimo że nie ma jeszcze roku. Fu Bao urodziło się pod koniec lipca 2020 r., a imię otrzymało dopiero 100 dni później. Jest pierwszym ocalałym młodym pandy wielkiej w tym Zoo. W języku chińskim Fu Bao oznacza „szczęśliwy skarb”.

foto: goodhouse.ru

Po tym, jak udało się młode zważyć, pracownik chce odejść, ale nie ma szans - młode łapie go za nogę i nie chce puścić. Mocno ściska opiekuna i przesuwa się po podłodze. Młode robi tak żałosną minę, że wzbudza współczucie.

foto: goodhouse.ru

W rzeczywistości nie należy współczuć pandzie - nie jest sierotą. Chociaż zwierzęta w Zoo często porzucają swoje młode, co zdarza się zwłaszcza w przypadku niedźwiedzi.

Rodzina Fu Bao jest dla właściciela Zoo jak rodzina. Kang Chul-won jest stałym opiekunem rodziny pand. Przez cały czas przed porodem był z rodzicami młodego niedźwiadka. Po urodzeniu Fu Bao ludzie zaczęli mówić o nim „dziadek pandy”. Jak przystało na kochającego krewnego, Kang Chul chętnie bawi się z pandą i pokazuje jej zdjęcia.

foto: goodhouse.ru

Główne zdjęcie: goodhouse.ru