Film „Nietykalni” miał premierę w 2011 roku i od razu podbił serca wielu widzów na całym świecie. Komedia o perypetiach arystokraty na wózku inwalidzkim i jego asystenta, chłopaka o czarnej skórze z kryminalną przeszłością, roztopiła serca wielu widzów. Mimo że fabuła wydaje się zbyt naciągana, by mogła być prawdziwa, film jest oparty na prawdziwych wydarzeniach.

foto: kulturologia.ru

Film „Nietykalni” powstał na podstawie książki „Drugi oddech” autorstwa Filippe Pozzo di Borgo. Filippe stał się pierwowzorem głównego bohatera, arystokraty, który prowadził aktywne życie, ale doznał poważnego urazu i dlatego jest zmuszony znaleźć asystenta, który pomoże mu żyć pełnią życia nawet na wózku inwalidzkim. Prawdziwym pomocnikiem Filippa był Abdel Sellou, mieszkaniec Algierii, który dorastał w Paryżu i był wychowywany przez dalekich krewnych, którzy nie mieli własnych dzieci. Przy okazji Abdel opublikował autobiografię, którą zatytułował „Odmieniłeś moje życie” i zadedykował Filippe.

foto: kulturologia.ru

Choć Abdel urodził się w Algierii, miał wielkie szczęście, że jego wychowaniem zajęli się dalecy krewni ze Francji. Jako młody chłopak prawie nigdy nie był pilnowany, był buntownikiem, często trafiał na policję za drobne kradzieże. Kiedy dorósł, nie chciał pracować i został zarejestrowany w urzędzie pracy. Aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych, brał zlecenia, chodził na rozmowy kwalifikacyjne i prosił pracodawców o zwolnienie.

foto: kulturologia.ru

Kiedy Abdel zobaczył ogłoszenie o poszukiwaniu asystenta dla sparaliżowanego pacjenta, nie miał złudzeń i poszedł na spotkanie z Filippe z przekonaniem, że i tym razem otrzyma upragnioną odmowę. Ale sprawy potoczyły się zupełnie inaczej. Na początku Abdel był pod wrażeniem domu, do którego przybył: Filippe okazał się bardzo zamożnym człowiekiem. Znajomość przebiegła pomyślnie: Abdel został zatrudniony.

foto: kulturologia.ru

Współpraca między Abdlem i Filippe szybko przerodziła się z relacji zawodowej w prawdziwą przyjaźń. Asystent zainteresował się książkami, ponieważ Filippe, który był sparaliżowany, spędzał wiele godzin dziennie na czytaniu. Podróżowali razem i motywowali sobie nawzajem. Filippe nauczył Abdela prostych, ale ważnych rzeczy: jak żyć zgodnie z prawem i jak szanować kobiety. Nie poszło to na marne: Abdel naprawdę rozpoczął związek, który przerodził się w silną rodzinę.

foto: kulturologia.ru

Co ciekawe, Abdel znalazł swoją miłość w Maroku, 10 lat po rozpoczęciu współpracy z Filippe. W poszukiwaniu odpowiedniego klimatu Filippe postanowił wyjechać do tego kraju i tam jego asystent spotkał dziewczynę, która podbiła jego serce. W ich rodzinie urodziła się trójka dzieci i teraz para jest absolutnie szczęśliwa.

foto: kulturologia.ru

Gdy Abdel założył własną rodzinę, mężczyźni przestali współpracować, ale ich przyjaźń pozostała. Lata opieki Abdela nad Filippe nie poszły na marne: mężczyźni pozostali bliskimi przyjaciółmi. Nawiasem mówiąc, Filippe również się ożenił, a teraz od czasu do czasu odwiedza Abdela.

Główne zdjęcie: kulturologia.ru