Świat sam w sobie nie jest ani dobry, ani zły. Jest neutralny. Wszystko zależy od punktu widzenia, z którego na to patrzymy. Wszystko, co dzieje się wokół nas, jest odbiciem naszych własnych myśli, uczuć i działań.

Wszechświat ma swoje własne prawa, a jeśli będziesz ich przestrzegać, możesz sprawić, że twoja podróż stanie się łatwiejsza, przyjemniejsza i bardziej satysfakcjonująca...

Prawo „bariery”.

Szanse nie pojawiają się na zapas. Pojawiają się one po podjęciu wewnętrznej decyzji i rozpoczęciu działań. Ważne jest, aby zdecydować się na przekroczenie pewnej bariery - na przykład pokonanie strachu.

Determinacja, siła intencji, zaczyna wyznaczać kierunek, przyciągając odpowiednie sytuacje i ludzi.

„Nigdy nie jest nam dane marzenie, jeśli nie mamy siły, by je spełnić” - Richard Bach.

Prawo materializacji myśli lub wyobraźni.

Zgodnie z tym prawem należy wyobrazić sobie, jakby to już się wydarzyło, doświadczyć to. Co jakiś czas należy to powtarzać. Kiedy poczujesz to samo w swoim życiu, będziesz mógł zrozumieć, że twoje życzenie się spełniło. Nawet jeśli czasem nie do końca tak, jak sobie tego życzyłeś. Ale odczucia będą takie same.

„Czasami trzeba po prostu wyjść z domu, aby podziwiać piękny zachód słońca.”

Kiedyś przeprowadziłam takie ćwiczenie - opisałam swój idealny dzień w przypadku, gdy moje dochody są nieograniczone. Co udało mi się odkryć? Że niektóre rzeczy, które mogę teraz robić, nie są zależne od dochodów.

To było dla mnie prawdziwe odkrycie.

Prawo zobowiązań.

Płacimy za wszystko: zarówno za działania, jak i za brak działań. Czasami wydaje nam się, że odkładamy podjęcie jakiejś decyzji na później. Ale tak nie jest, podjęliśmy decyzję, że zostawimy wszystko tak, jak jest.

Jeśli mamy dość swojej pracy, nie rozwijamy się, nie wykorzystujemy swojego potencjału i chcemy robić coś nowego, ale nie odchodzimy, nie robimy nic, to podjęliśmy decyzję o tym, by zostać.

Jeśli ukochana osoba chce opuścić rodzinę, ale coś nie pozwala jej porozmawiać z partnerem, nie oznacza to, że odkłada decyzję na później. W tym momencie podjęła decyzję o pozostaniu. Nie należy siebie okłamywać.

Czasami „nie podejmujemy decyzji”, ponieważ myślimy, że tak jest bezpieczniej, ale tak nie jest: nie robienie niczego z obawy przed popełnieniem błędu nie prowadzi do sukcesu i nie czyni nas szczęśliwymi.

Prawo próżni.

Natura nie znosi próżni. Jednym z najszybszych sposobów na wprowadzenie dobrobytu do swojego życia jest stworzenie miejsca. Aby w Twoim życiu mogło pojawić się coś nowego, musisz zrobić miejsce, pozbywając się tego, co stare. Dotyczy to rzeczy, ludzi i energii.

Tam, gdzie panuje zastój lub bałagan, nie pojawia się nic nowego.

Dlatego warto przeprowadzać regularne analizy własnego życia.

Rzeczy. Wszystko, co się nie podoba lub czego nie nosisz, powinno zostać oddane lub wyrzucone.

Jeśli chcesz nowej miłości, najpierw musisz zerwać z kimś, z kim związek stracił na wartości, ale boisz się zerwać, albo zżera cię poczucie winy, albo dzieci, mieszkanie...

Jeśli chcesz żyć według własnych zasad, pozbądź się starych nawyków, które przeszkadzają ci w życiu.

Częściej zadawaj sobie to pytanie:

Czego się trzymasz do tej pory, a co musisz zostawić?”

Prawo akceptacji.

Nie wiemy, co jest dobre, a co złe w naszym życiu, która droga jest dobra, a która zła. To, w jakim stopniu jesteśmy w stanie zaufać życiu, decyduje o naszej ufności w przyszłość. To, czego oczekujemy, jest tym, co otrzymujemy. Jeśli żyjemy w przekonaniu, że wszystko jest dla nas najlepsze, to tak właśnie się dzieje.

Wszystko zawsze układa się lepiej, jeśli z każdej sytuacji wyciągniemy to, co najlepsze.

Prawo przyczyny i skutku.

Wszystko, co dzieje się w naszym życiu, jest konsekwencją naszych myśli i działań. Jeśli coś pójdzie nie tak, przyczyny należy szukać nie w środowisku zewnętrznym, ale w sobie.

Wynika to przede wszystkim z naszych przekonań i pewnych ograniczeń. Tylko poprzez pracę nad tym możemy dokonać zmiany w naszym życiu.

Prawo przyciągania.

Życie zawsze nam się odwzajemnia i spełnia nasze oczekiwania. Dostajemy to, czego oczekujemy. Myśl, której poświęcamy swój czas, działa jak magnes, przyciągając do naszego życia istotne wydarzenia.

„Jesteś tam, gdzie są twoje myśli. Dlatego częściej odwiedzaj przyjemne miejsca.”

Prawo podobieństwa.

Podobieństwo przyciąga podobieństwo. W naszym życiu nie zdarzają się przypadki ani zbiegi okoliczności. Przyciągamy do naszego życia to, co odpowiada naszym intencjom, oczekiwaniom i myślom.

Bądź świadomy swoich myśli - to one są początkiem działań.

Prawo „lustra”.

Świat wokół nas działa jak wielkie lustro. Wystarczy rozejrzeć się dookoła i przyjrzeć się temu, co dzieje się wokół nas, aby zobaczyć, nad czym warto popracować.

Świat sam w sobie nie jest ani dobry, ani zły. Jest neutralny. Wszystko zależy od punktu widzenia, z którego na to patrzymy. Wszystko, co dzieje się wokół nas, jest odbiciem naszych własnych myśli, uczuć i działań.

Prawo ograniczeń.

Nie da się przewidzieć wszystkiego. Każdy z nas widzi i słyszy tylko to, co jest w stanie zobaczyć, zrozumieć i zaakceptować. Nasze postrzeganie zależy od naszych wewnętrznych ograniczeń. Mimo całej naszej chęci nie jesteśmy w stanie kontrolować wszystkiego, co dzieje się w naszym życiu.

Pamiętaj jednak, że jeśli coś zdarzy się raz, to jest to przypadek, dwa - zbieg okoliczności, a trzy – pewny schemat.

Jeśli ta sama sytuacja wciąż się powtarza, postaraj się zrozumieć, czego cię ona uczy. Wyciągnij wnioski i zdobądź doświadczenie.

Prawo rozwoju.

Najważniejsze zadania w naszym życiu to te, których unikamy.

Boimy się wyjść poza naszą strefę komfortu, nawet jeśli już stała się bagnem.

Po drugiej stronie strachu zawsze kryje się nieodkryty potencjał i nasze największe zwycięstwa!

Im dłużej będziemy zwlekać z wprowadzeniem zmian, tym trudniejsze będą warunki, w których będziemy musieli podjąć decyzję.

Życie postawi nas w sytuacji, w której nie da się tego uniknąć.

Prawo tłumienia.

To, co się w sobie tłumi i czemu się zaprzecza, może wybuchnąć w najbardziej nieodpowiednim momencie.

Trzeba zaakceptować siebie, swoje myśli i uczucia, a nie tłumić je i gromadzić.

Zaakceptuj siebie, zaakceptuj to, czego w sobie nie lubisz, nie krytykuj siebie.

Akceptacja sprzyja wewnętrznemu rozwojowi i pozwala nam żyć pełnią życia.

Główne zdjęcie: cluber.com.ua