To piękne zjawisko przyrodnicze nie jest często spotykane, ale jednak. Nasi przodkowie wiedzieli, że tęcza jest pewnym znakiem.

Dziś pragniemy opowiedzieć co może oznaczać, jeśli ktoś widzi tęczę, a nawet, że jest ona podwójna lub potrójna.

Czy to dobry, czy zły znak?

To piękne zjawisko przyrodnicze wywołuje u dorosłych przyjemne emocje, a u dzieci - zachwyt. Jest to dla nich coś magicznego i niezwykłego.

Nic dziwnego, że nasi przodkowie uważali tęczę za wyjątkowy znak.

Istnieje wiele przesądów dotyczących tego zjawiska, ale wszystkie one mają jedną wspólną cechę - jeśli ktoś zobaczy tęczę, oznacza to szczęście i wszystko, co dobre.

Powszechnie wierzono, że zobaczenie tęczy jest zapowiedzią szczęścia. Jeśli komuś osiągnięcie celu zajęło dużo czasu, to wkrótce mu się to uda.

Może to być również oznaka dobrobytu finansowego.

Jeśli masz jakieś pragnienie, to nie wahaj się go spełnić. Tęcze pomagają w spełnianiu marzeń. Najważniejsze jest, aby w to wierzyć, wtedy wszystko na pewno się spełni.

Co to znaczy, gdy zobaczysz podwójną tęczę?

Należy od razu zaznaczyć, że podwójna tęcza jest bardzo rzadkim zjawiskiem naturalnym. To właśnie pojedynczą tęczę ludzie widzą najczęściej. Podwójna tęcza to taka, w której dwie tęcze znajdują się obok siebie. Dolna część jest zawsze jaskrawa, natomiast druga część będzie nieco bledsza.

Przodkowie wierzyli, że zobaczenie takiego zjawiska to bardzo dobry znak. Jeśli osoba, która zobaczyła podwójną tęczę, przez długi czas miała w życiu złą passę, sytuacja bardzo szybko zmieni się na lepsze.

Jeśli stoisz przed bardzo trudnym wyborem i widzisz taką tęczę, musisz zachować spokój. Wszystko będzie dobrze.

Bardzo szybko wszystko w twoim życiu w cudowny sposób się poprawi. Trudności same się rozwiążą i nastąpi szczęśliwy okres w twoim życiu.

Potrójna tęcza jest znacznie rzadsza. Osoby, którym uda się zobaczyć takie zjawisko, mogą być uważane za szczęściarzy. Jest ona nie tylko bardzo piękna i niezwykła, ale także przyniesie szczęście tym, którzy zobaczą potrójną tęczę.

Przodkowie mówili, że trzeba pomyśleć o życzeniu, jeśli zobaczy się potrójną lub podwójną tęczę. To się na pewno spełni.

Co może zapowiadać księżycowa tęcza?

Zjawisko to można również nazwać nocną tęczą. Różnica polega na tym, że tęcza nie jest spowodowana przez słońce, lecz przez księżyc.

Główną różnicą w porównaniu z tęczą słoneczną jest kolor. Ludzkie oczy postrzegają taką tęczę jako białą, ale ludzie zauważyli, że na zdjęciach można zobaczyć różne kolory tęczy.

Najczęstszymi miejscami, w których można zobaczyć taką tęcze, są wodospady. Jest to również zjawisko naturalne, które można zaobserwować wiosną, kiedy śnieg aktywnie się topi.

Starzy ludzie wierzyli, że jeśli ktoś miał szczęście zobaczyć tęczę w świetle księżyca, to jest to dobry znak.

Uważa się, że natura obdarzyła go szczególną i bardzo silną energią. Można ją skierować w dowolnym kierunku i z pewnością doprowadzi ona do wielkiego sukcesu.

W dawnych czasach wierzono, że księżycowa tęcza może nawet dawać ludziom pewne magiczne moce.

Główne zdjęcie: google.com