To jest kot czarnołapy. Kot jest w stanie zaatakować 15 zwierząt podczas jednej nocnej wyprawy.

Kot czarnołapy jest niewielki: razem z ogonem ma zaledwie 50 cm długości. Waży mniej niż 2 kilogramy. Nie należy go jednak lekceważyć. Kot może pochwalić się wspaniałymi osiągnięciami w zdobywaniu pożywienia.

Ta mała bestia podczas nocnych wędrówek zaatakuje wszystko, co się rusza i daje oznaki życia. Ze względu na szybki metabolizm, kot jest prawie zawsze głodny. Potrafi przejść nawet 20 kilometrów, wypatrując swoją ofiarę, lub godzinami siedzieć w zasadzce.

foto: storyfox.ru

Mimo ładnego wyglądu i małych rozmiarów, jest uważany za najbardziej niebezpiecznego drapieżnika Afryki. Jest w stanie zaatakować ofiarę o masie kilkakrotnie większej niż jego własna. Kot czarnołapy preferuje gryzonie, gady, ptaki, a nawet zające.

Całkowita skuteczność tego zwierzęcia wynosi ponad 60%! Kot może zaatakować nawet 15 zwierząt w ciągu jednej nocy. W przeciwieństwie do innych, kot nie potrafi tak zręcznie wspinać się na drzewa, ale może przez długi czas obywać się bez wody. Otrzymuje wodę z pożywienia. Te zwierzęta aż do dziś pozostają praktycznie niezbadane.

Główne zdjęcie: storyfox.ru