Przytoczymy kilka najbardziej uderzających przykładów z życia codziennego, które pokazują, jak mały jest zwykły człowiek!

Dlaczego człowiek przyzwyczaił się myśleć o sobie jako o zwieńczeniu stworzenia? Wydaje się, że jest on nieporównanie mały, nawet w stosunku do niektórych gatunków zwierząt i roślin! Co dopiero mówić o wielkości całej planety.

Zresztą, co dopiero patrzeć na dzieła powstałe przez ludzi? Jest ich tak wiele, że zapierają dech w piersiach! Oczywiście, dziś ludzie mają do dyspozycji liczne mechanizmy i urządzenia, które pomagają tworzyć niesamowite rzeczy. Ale coś podobnego tworzyli i dalecy przodkowie! Wystarczy spojrzeć na piramidy. Osoba wykształcona znajdzie wiele innych przykładów z tej kategorii.

Może właśnie to czyni nas wielkimi... Jest to jednak pytanie o charakterze wyłącznie filozoficznym. Proponujemy przyjrzeć się kilku najbardziej uderzającym przykładom z otaczającego nas świata, które po prostu pokazują, jak mały może być zwykły człowiek!

Dziewczyna postanowiła zrobić sobie zdjęcie w łyżce ogromnej koparki. To zdjęcie szybko zyskało popularność w Internecie

foto: google

Wiktoria królewska to po prostu fantastyczne kwiaty! Rosną w Gujanie, gdzie są uznawane za skarb narodowy. Potrafią utrzymać człowieka!

foto: google

Niesamowity Złoty Most w Wietnamie. Arcydzieło nowej epoki! Zbudowany zaledwie dwa lata temu, a już cieszy się ogromną popularnością

foto: google

Najpierw swój ślad zostawił tu niedźwiedź polarny, a potem człowiek postanowił pokazać, jaki jest mały w porównaniu z olbrzymem.

foto: google

Koń rasy Perszeron, a obok niego przeciętna dziewczyna. Tak, ona wcale nie jest karłem: ma 165 cm wzrostu

foto: google

Z wizytą u giganta

foto: google

Statek przewożący kontenery. Człowiek jest przed nimi zupełnie niewidoczny

foto: google

Naukowcy odtworzyli replikę węża titanoboa. Żył na naszej planecie około 60 milionów lat temu. Dobrze, że takie stworzenia nie pełzają teraz gdzieś w pobliżu nas!

foto: google

Statek Good Luck, już spisany na straty, ale nadal zapiera dech w piersiach swoją wielkością

foto: google

Taka flaga brała udział w bitwie pod Trafalgarem. W tamtych czasach stanowiła ona inspirację dla załogi hiszpańskiego okrętu wojennego San Ildefonso

foto: google

To tylko kaktus! Wygląda na to, że szykuje się do przejęcia władzy nad światem

foto: google

Oto Bugatti Royale, a obok niego jego „ojciec”: Jean Bugatti, który prowadził prace inżynierskie i projektowe nad tym samochodem

foto: google

Ludzie spacerujący po Parku Narodowym Sekwoi

foto: google

Są to opony do samochodów, które jeżdżą po wzgórzach.

foto: google

Przy okazji, opony te mogą mieć nawet do czterech metrów szerokości!

Jest to hangar niemieckiej firmy CargoLifter. Do 2002 roku zajmowała się logistyką i usługami transportowymi.

foto: google

Konstrukcja ta ma 106 metrów wysokości, 360 metrów długości i 220 metrów szerokości.

Shopper Chopper - tak, naprawdę istnieje taki gigantyczny wózek na zakupy! Jego wysokość dochodzi do trzech metrów.

foto: google

Generał Sherman to sekwoja olbrzymia. Jako wyraz szacunku dla tego ogromnego drzewa nadano mu nawet własne imię.

foto: google

Według naukowców, sekwoja ma ponad 2000 lat! Na przestrzeni wieków drzewo osiągnęło wysokość 80 metrów, a obwód pnia wynosi prawie 1500 metrów.

Główne zdjęcie: storyfox.ru