Dlaczego wszystko jest dla jednego, a nic dla drugiego? - najczęstsze pytanie tych, których pragnienia się nie spełniają. Najczęstszy wniosek: „Nie mam szczęścia”. Chociaż szczęście nie jest bezpośrednio związane ze spełnieniem pragnień. W rzeczywistości ta umiejętność jest dana wszystkim bez wyjątku. Tyle tylko, że nie każdy wie, jak prawidłowo korzystać z tej umiejętności. Jak wypowiadać życzenie, aby się spełniło?

1. Bądź zwięzły

Im dłuższe życzenie, tym więcej w nim słabych punktów i sprzeczności. Dlatego pragnienie takie nie ma żadnej praktycznej wartości dla Wszechświata. Albo to, albo tamto, albo coś innego.

2. Poproś o wystarczającą ilość

Wszechświat nie jest szefem, formuła „poproś o więcej – weź mniej” nie działa. Ponadto nie formułujesz marzenia życia, ale po prostu pragnienie. Zastanów się więc, czego dokładnie potrzebujesz: samochodu do poruszania się, czy Ferrari do popisywania się przed znajomymi.

3. Nie bądź pokorny

Skromność jest dobra, gdy spotyka się krewnych przyszłego małżonka, a i to nie zawsze. Jeśli pilnie potrzebujesz miliona, nie proś o tysiąc przed wypłatą, na pewno nie zadziała sto razy z rzędu.

4. Myśl za siebie, nie pytaj o innych

Świat jest uporządkowany raczej prosto: każdy sam za siebie, tylko Wszechświat jest dla wszystkich. Ponadto w takich przypadkach istnieje duże ryzyko naruszenia prawa do wyboru innych osób, które mogą mieć własne zdanie na temat tego, co jest dla nich dobre, a co złe. Więc pomyśl, zanim poprosisz o innych.

5. Zapomnij o słowie „powinien”

Zwłaszcza, gdy chcesz znaleźć towarzysza. Nie formułuj pragnienia z listą tego, jakie cechy twój kandydat musi posiada. Nikt nie jest nikomu nic winien, ale wielu robi dobre rzeczy dla innych bez powodu. Wszechświat też.

6. Nie próbuj robić interesu

Bardzo częstym błędem jest to, że Wszechświat nie potrzebuje niczego z tego, co możesz mu zaoferować. Nie kupujesz warzyw na targu i nie zawierasz transakcji barterowych, wymieniając szydło na mydło. Po prostu tego chcesz. I to wszystko.

7. Wszystko ma swoją cenę

Przy odpowiednim podejściu jednak nie ma. Ponieważ jesteś wartościowy sam w sobie i sam musisz określić swoją wartość dla świata. Ale czasami, w najpoważniejszych przypadkach, Twoja chęć oddania wszystkigo za spełnienie może być zaliczona bez zbędnych darowizn.

Główne zdjęcie: google.com